im. Flory, Jana, Emmy

Łzy po porażce z Zagłębiem

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 20 listopada 2020, 12:06
Pierwszy zespół juniorek Karkonoszy Jelenia Góra rozegrał mecz rewanżowy z Zagłębiem I Lubin, w którym ważne było, aby odrobić 2 bramki z porażki u Miedziowych. Ta sztuka przez długi czas się udawała, ale w końcówce to przyjezdne pokazały charakter i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pierwsza połowa należała do jeleniogórzanek, które od początku zaznaczyły swoją przewagę. Już po 10 minutach Karkonosze prowadziły 6:2 i długo utrzymywały bezpieczną przewagę. W 21. minucie było 12:6, ale w końcówce pierwszej części gry przyjezdne zniwelowały stratę do dwóch bramek (15:13). Po zmianie stron przez ponad 6 minut żadna z ekip nie potrafiła zdobyć bramki. W 38. minucie zrobiło się niebezpiecznie, bowiem lubinianki doszły na 16:15, ale podopieczne Dili Samadovej poderwały się i odskoczyły na 19:15. Pozostała część spotkania to już dominacja Zagłębia, gdzie ciężar odpowiedzialności wzięła na swoje barki Katarzyna Czapracka (zdobywczyni 12 bramek w meczu, w tym kluczowych w końcówce). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:27.

Po spotkaniu urodzinowego torta otrzymała Dominika Jurgiewicz, która w piątek (20.11) obchodzi 18. urodziny!

Karkonosze Jelenia Góra - Zagłębie I Lubin 24:27 (15:13)

Karkonosze: Lambrinow, Prokop - Warchoł 6, Szramik 4, Steczek 4, Jurgiewicz 4, Jarosz 3, Godyla 2, Zięba 1, Kołecka, Jośko.
Zagłębie: Czapracka 12, Nastałek 3, Sołdek 3, Gajos 3, Sokołowska 2, Stańczyk 2, Gowin 2, Falińska, Marchewska, Lewalska.
Kary: 14 minut (Karkonosze) - 12 minut (Zagłębie)
Sędziowali: Dawid Celoch, Mikołaj Sulisz (Legnica).