Lwówek Śląski: Lwówek lepszy od Bobrów

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 10:34
Aktualizacja: 11:20
Autor: KAM
W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek 4 ligi tenisa stołowego Lwówek podejmował zespół Bobry II Jelenia Góra. Fakt, iż do walki stanęły ekipy sąsiadujące w tabeli, zwiastował nadchodzące emocje i zacięty przebieg spotkania.

Już pierwsza runda singli obfitowała w ciekawe wymiany i sety wygrywane na przewagi. Po jej zakończeniu gospodarze objęli prowadzenie w meczu 3:1. Obie gry deblowe zapisała na swoje konto drużyna Lwówka i o ile jedna przebiegła szybko, to w drugiej miejscowa para – Zatylny/Ugrynowicz St

dostarczyła niemałych emocji zwyciężając 11:9 w decydującym piątym secie wyżej notowanych zawodników Bobrów (Walczak/Szczepaniak). Druga runda singli rozpoczęła się po myśli Lwówka, który prowadził już 6:1. Następne 3 single wygrali jednak goście i zdecydowanie nabrali w tym momencie apetytu do walki. Trzecia runda singli wypadła remisowo i na tablicy widniał wynik 8:6 dla gospodarzy. Ostatnia, czwarta runda singli, zagwarantowała emocje do samego końca meczu. Po zwycięstwach faworytów obu ekip (Dziaczyński i Szczepaniak) było 9:7. Rozgrywany na czwartym stole pojedynek padł łupem gości i o wyniku spotkania zadecydował najdłużej grany singiel na stole trzecim, w którym Sobczak pokonał 3:2 Hardela.

Wśród miejscowych bezbłędny był Sławomir Dziaczyński, który ku uciesze kolegów dostarczył drużynie kolejny cenny komplet punktów. Wśród przyjezdnych solidnie punktowali Walczak i Szczepaniak (po 3pkt.), oczko dorzucił Marek Hardel. Z pewnością nie był to dzień Remigiusza Trocia.

Jedyny wygrany przez niego pojedynek nie „wszedł” do protokołu. Na pocieszenie redaktora naczelnego strony klubowej Bobrów (www.bobry.jasky.pl), traktującej o wydarzeniach z lokalnych rozgrywek pozostaje fakt, że jako jedyny urywał w tym meczu sety liderowi Lwówka.

Po zwycięstwie nad drużyną Bobry II Jelenia Góra Lwówek umocnił się na trzecim miejscu w tabeli ustępując jedynie ekipom z Włosienia i Bolesławca.