Zalogowanych: 5

Grosseto: Lucyna Kornobys mistrzynią Europy!

Sobota, 18 czerwca 2016, 13:16
Aktualizacja: 13:24
Na niecałe 100 dni przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Rio de Janeiro w znakomitej formie znajduje się jeleniogórzanka Lucyna Kornobys. Nasza zawodniczka zdobyła dwa medale podczas Mistrzostw Europy we włoskim Grosseto – złoto w pchnięciu kulą i brąz w rzucie oszczepem.

Polskę reprezentowała w sumie 49-osobowa kadra lekkoatletów, która walczyła o jak najlepsze wyniki, medale, rekordy a także kolejne przepustki na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Polska zdobyła 50 medali: 22 złote, 11 srebrnych i 17 brązowych! W ogólnej klasyfikacji medalowej zajęliśmy znakomite trzecie miejsce. Przed nami znalazły się tylko takie potęgi jak Rosja i Wielka Brytania.

- Udało mi się zdobyć dwa medale: złoto w pchnięciu kulą z nową życiówką 8,33 m i brąz w rzucie oszczepem z wynikiem 16,88 m. Z kuli jestem naprawdę zadowolona, lecz w oszczepie mam sporo do poprawki. Zostało 82 dni do Rio i czas ponownie zająć się treningami - ocenia swój start mistrzyni i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Grosseto Lucyna Kornobys.