Zalogowanych: 25

I-liga koszykarek: Lublin za mocny, wysoka porażka koszykarek

Sobota, 17 grudnia 2011, 17:49
Aktualizacja: 22:32
Nie było niespodzianki w meczu dołujących w tabeli ekip grupy B, I–ligi. Zawodniczki BasketPro Jelenia Góra uległy w Lublinie miejscowemu AZS–owi UMCS 41:78.

Podbudowane wygraną w pucharowym występie przeciwko rezerwom CCC Polkowice, koszykarki z Jeleniej Góry udały się na ligowy mecz do Lublina. Spotkanie z AZS-em od pierwszych minut wyglądało jak większość konfrontacji obecnego sezonu w wykonaniu BasketPro. Akademiczki z Lublina szybko zaznaczyły przewagę klas na parkiecie prowadząc 7:0, a następnie 16:3. W 18. minucie przewaga AZS-u wynosiła 16 punktów (30:14), ale kolejne minuty były już kompromitacją podopiecznych Iwony lesiewicz. W 24. minucie gry na tablicy wyników było już 50:14! Przed ostatnią odsłoną jeleniogórzanki zdołały nieco poprawić bilans punktowy, po trzech kwartach było 56:23. Ostatnie trafienie na konto BasketPro zaliczyła w 39. minucie Kowalczyk (na 69:41 dla AZS-u), ale końcówka należała ponownie do koszykarek z Lublina, które wygrały cały mecz 78:41. W spotkaniu 10. kolejki nie wystąpiły liderki obu ekip: Małgorzata Myćka (AZS UMCS, w poprzednim sezonie MKS Karkonosze) oraz Monika Krawczyszyn-Samiec (BasketPro).

W następnej kolejce BasketPro czeka kolejne wyjazdowe spotkanie, 8. stycznia 2012 roku jeleniogórzanki zagrają w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią.

AZS UMCS Lublin - BasketPro Jelenia Góra 78:41 (21:8, 12:6, 23:9, 22:18)

AZS: Kasprzyk 18, Jurkowska 17, Trzeciak 11, Wójcik 10, Kasperska 7, Smoleń 5, Gozdur 4, Cybulak 2, Godula 2, Bukowska 2, Pietrys.

BasketPro: Pawlukiewicz 13, Olesiewicz 9, Kowalczyk 6, Szczęśniak 5, Feja 4, Paradowska 2, Prystrom 2, Błaszczyk, Kosalewicz.

Sędziowie: Piotr Jaszczuk, Robert Rydz