Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Region: "Łowcy głów" namierzyli groźnego zabójcę

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 7:01
Autor: WAC
Fot. Archiwum
To kolejny sukces tzw. "łowców głów", czyli Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmującego się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców z regionu. Dzięki ich działaniom w holenderskim mieście Den Bosch ujęto 53-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo.

Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 19 grudnia 2021 r. w jednym z mieszkań w małej miejscowości w powiecie dzierżoniowskim. Tego dnia w lokalu znaleziono zwłoki kobiety ukryte pod kocami na wersalce. Według ustaleń śledczych, zgon kobiety nastąpił w wyniku zadania wielu ran kłutych nożem.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tej zbrodni. Wykonane czynności pozwoliły na ustalenie, że zabójstwa mógł dopuścić się konkubent denatki Mirosław Dz. Mężczyzna zapadł się pod ziemię i wszystko wskazywało na to, że zbiegł z kraju. Dlatego też Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wydała za nim list gończy.

Z ustaleń dzierżoniowskich policjantów wynikało, że poszukiwany mężczyzna w przeszłości pracował na terenie Holandii i to tam mógł zbiec po dokonanej zbrodni. Dlatego w sprawę włączono Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców z terenu garnizonu dolnośląskiego. Wspólne działania operacyjne wrocławskich "łowców głów” oraz funkcjonariuszy dzierżoniowskiej Policji, potwierdziły, że mężczyzna uciekł z kraju i ukrywa się przed organami ścigania w Holandii.

W takich sprawach  prowadzona jest współpraca z zagranicznymi organami ścigania za pośrednictwem punktu kontaktowego ENFAST, który funkcjonuje w Biurze Kryminalnym Komendy Głównej Policji. Komórka ta zajmuje się koordynowaniem międzynarodowych działań poszukiwawczych za najgroźniejszymi przestępcami, wobec których wydane są europejskie nakazy aresztowania lub czerwone noty INTERPOL.

Policjanci z KGP natychmiast nawiązali współpracę z kolegami z Holandii. Sprawna wymiana informacji, pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca przebywania poszukiwanego i jego zatrzymania. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i przekonany, że zdoła oszukać organy ścigania i skutecznie ukryć się w obcym kraju. Aktualnie oczekuje w areszcie na decyzję holenderskiego sądu odnośnie ekstradycji do Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Jubileusz "Katolika"

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Czytaj również

Zadbano o drzewka

Dzień bez opłat w KPN

Skok na niemiecki Urząd Celny

Moda na recykling

Kurort przed wiekami

Przetarg na fotowoltaikę

Zabytkowe znalezisko

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Dachował samochód