Zalogowanych: 13

klasa okręgowa: Lotnik za mocny dla najlepszej drużyny okręgówki

Sobota, 11 czerwca 2011, 17:22
Aktualizacja: Niedziela, 12 czerwca 2011, 15:07
W przedostatniej kolejce ligi okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki pokonał Nysę Zgorzelec 2:1. Ekipa za Zgorzelca, która przed tygodniem zapewniła sobie awans do IV–ligi do przerwy prowadziła 1:0, ale to gospodarze cieszyli się z końcowego sukcesu.

Piłkarze Lotnika rozegrali ostatni mecz na własnym terenie, a ich rywalem była najlepsza drużyna sezonu 2010/2011 czyli Nysa Zgorzelec. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. W 13 min. S. Monik strzałem głową umieścił piłkę w siatce gospodarzy, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Dwadzieścia minut później swoją szansę mieli jeżowianie, po błędzie w obronie S. Monika, Kocot miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale Franaszczuk udanie interweniował nogami. W 38 min. kapitan Nysy - Łuszczyk, który minutę wcześniej ujrzał żółty kartonik za niecenzuralne dyskusje zrehabilitował się asystując przy bramce strzelonej przez Hadziładasa. Na przerwę goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, ale to nie zniechęciło podopiecznych Kazimierza Hamowskiego.

Po zmianie stron dominowali gospodarze, już po pięciu minutach przed szansą stanął Gajewski, który po złym wybiciu przez bramkarza wpadł z futbolówką w pole karne. Strzał młodego napastnika Lotnika obronił Franaszczuk, po chwili swoich sił próbował Kurzelewski, ale wynik się nie zmienił. W 52 min. goście po raz ostatni zagrozili bramce strzeżonej przez Hałkę. Na 11 metrze niepilnowany do piłki dopadł modrzejewski, ale uderzył obok słupka. Od tej pory więcej z gry mieli jeżowianie, którzy udokumentowali przewagę w 63 min. Strzelcem gola był Kościński, który wszedł na boisko zaledwie 6 minut wcześniej. Mimo twardej gry i licznych dyskusji z arbitrem piłkarze ze Zgorzelca ukończyli mecz w kompletnym składzie, jednak nie udało im się dowieźć remisu do końca. W 89 min. Kurzelewski strzelił kolejną bramkę w obecnym sezonie, ale po raz pierwszy strzałem głową z czego nie krył radości po meczu.

W tabeli Lotnik zapewnił sobie czwartą lokatę na koniec rozgrywek, za tydzień w ostatniej kolejce jeżowianie zagrają w Ruszowie z Victorią.

Lotnik Jeżów Sudecki - Nysa Zgorzelec 2:1 (0:1)

Lotnik: Hałka - Kurzelewski, Palimąka, Gęca, Gołąb, Biskupski, Hamowski, Gajewski, Karmelita, Kocot, Miotk (57' Kościński).

Nysa: Franaszczuk - M.Monik, Kościuk, S.Monik, Kaczan, Łuszczyk, Jenczyk (86' Barynów), Borowy, Hadziładas, Apadyn Murat, Mądrzejewski.