Kotlina Jeleniogórska: Lotnik wrócił na fotel

Sobota, 9 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 9 września 2006, 22:58
Autor: Łukasz Stawski
Ci, którzy myśleli, że Lotnik odpuści walkę o pierwsze miejsce w ,,okręgówce’’, mylili się, bowiem jeżowianie ponownie zostali lidrem jeleniogórskiej klasy okręgowej, wykorzystując to, że Karkonosze Jelenia Góra przegrały 1:2 w Gryfowie z Gryfem. Ich zdecydowana wygrana z beniaminkiem - Kwisą Świeradów 4:0 (3:0) ani przez chwilę nie była zagrożona.

Goście wyraźnie i od początku nastawili się na wywiezienie remisu w tym spotkaniu, ale już w 6 min. zostali ukarani przez supersnajpera - Jarosława Kondraciuka. Wykorzystał on dokładne podanie na pole karne od Michała Zielińskiego z prawego skrzydła i bez problemu skierował piłkę do siatki gości z kilku metrów. Potem w 30 min. ten sam zawodnik wykorzystał błąd obrony przyjezdnych, przejął piłkę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kwisy zdobył drugiego gola. Dwie minuty później błąd obrony gości wykorzystał Kamil Bojanowski i skierował bezpańską piłkę do siatki przyjezdnych, ustalając wynik meczu pierwszej połowy.

W drugiej części gry, gospodarze zadowoleni z korzystnego wyniku nieco odpuścili, ale w 65 min. za faul na polu karnym na Michału Kowielu sędzia pokazał ‘’wapno’’. Rzut karny pewnie wykorzystał Jarosław Kondraciuk. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

<b>Lotnik:</b> Sebastian Szaciłło - Marcin Rześny, Robert Jończy, Robert Turczyk (46. Michał Kowiel), Kazimierz Hamowski, Dariusz Marciniak, Kamil Bojanowski (65. Krzysztof Winiarski), Michał Zieliński - Jarosław Kondraciuk, Marcin Martynkiewicz (62. Marcin Romaniak).