Zalogowanych: 17

Jeżów Sudecki: Lotnik podzielił się punktami

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 21:05
Aktualizacja: 21:06
W zaległym spotkaniu 16. kolejki klasy okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki zremisował przed własną publicznością z BKS–em Bolesławiec 1:1. Podopieczni Artura Milewskiego zmarnowali sporo okazji, aby spokojnie ten mecz wygrać, a gola na wagę jednego punktu zdobyli dopiero w 90. minucie.

Mecz w Jeżowie Sudeckim był spotkaniem na szczycie jeleniogórskiej okręgówki, bowiem BKS zajmuje 2., a Lotnik 3. miejsce w tabeli. Biorąc pod uwagę obraz gry, który mogli zaobserwować kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Sportowej, należy podkreślić, że gospodarze nie wykorzystali doskonałej okazji, aby zrównać się punktami z ekipą z Bolesławca, bowiem przyjezdni tak naprawdę stworzyli jedną sytuację, którą wykorzystali.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie otworzył wyniku, ale przewagę mieli Lotnicy. Po zmianie stron szybko zaskoczyli goście, którzy już w 49. minucie dzięki wejściu dobremu wejściu w pole karne w wykonaniu Adriana Kuleszy i strzałowi w długi róg, objęli prowadzenie. W kolejnych minutach jeżowianie usilnie dążyli do wyrównania, jednak w decydujących momentach brakowało zimnej krwi, bądź szczęśliwie interweniował bramkarz i obrońcy BKS-u. W 60. minucie dryblingiem w polu karnym popisał się Górski, ale niezbyt mocny strzał wybronił golkiper gości. Równie dobrej sytuacji nie wykorzystał również Piwiński, a czasu do zakończenia spotkania było coraz mniej. Dopiero w 90. minucie wbiegającego w pole karne podciął Adrian Biały i sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Do wykonania rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, a więc Krzysztof Białkowski, który pewnie pokonał Dawida Kizymę. Na więcej nie wystarczyło już czasu i w zaległym meczu na szczycie Lotnik zremisował z BKS-em 1:1.

Już w najbliższą sobotę (28.04) jeżowianie ponownie zagrają przed własną publicznością - tym razem zmierzą się z Łużycami Lubań (godz. 15:00).

Lotnik Jeżów Sudecki - BKS Bolesławiec 1:1 (0:0)