Jeżów Sudecki: Lotnik gładko wygrywa z Gryfem

Niedziela, 15 sierpnia 2010, 15:13
Aktualizacja: 15:39
Autor: arec
Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki powrócili do klasy okręgowej w dobrym stylu. W pierwszym spotkaniu sezonu 2010/2011 pokonali 3:0 Gryfa Gryfów Śląski.

Od pierwszego gwizdka stroną przeważającą byli podopieczni Kazimierza Hamowskiego. Już w 5 minucie padła bramka otwierająca prowadzenie Lotnika. Najpierw, po strzale głową Adama Studniarka, piłka trafiła w słupek, ale dobitka Dawida Badeckiego była bezbłędna.

Kolejne minuty to gra na połowie gości, którzy nie potrafili stworzyć ani jednej groźnej sytuacji. W 28 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Badecki, który wykorzystał dośrodkowanie Studniarka. Do przerwy Lotnik prowadził 2:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy piłkarze z Gryfowa próbowali odrobić straty, ale ich akcje nie mogły zagrozić bramce Artura Hałki. Kolejne groźne ataki przeprowadzali za to gospodarze. W 65 minucie po rzucie rożnym celnie głową uderzył Adam Studniarek i Lotnik prowadził już 3:0.

Kolejne minuty nadal przebiegały pod dyktando jeżowi an, którzy dominowali w każdym aspekcie gry. Najgroźniejsze były akcje skrzydłami. Boczni obrońcy Gryfa zbyt łatwo pozwalali na dośrodkowania, po których w polu karnym robiło się niebezpiecznie.

Lotnik jeszcze kilkukrotnie zagroził bramce bronionej przez Matuszka, ale wynik nie uległ już zmianie.

- Było blisko dobrej gry, ale nie jest to ideał, do którego dążymy – powiedział Kazimierz Hamowski – Jednak styl gry i wynik cieszą – dodał grający trener Lotnika.

Lotnik Jeżów Sudecki – Gryf Gryfów Śląski 3:0 (2:0)

Bramki dla Lotnika: Badecki×2, Studniarek

Lotnik: Hałka, Palimąka, Zwierzyński, Gołąb, Biskupski (Karmelita), Winiarski (BInasiewicz), Suchanecki, Hamowski, Badecki (Kondraciuk), Studniarek, Bojanowski (Kościński).

Gryf: Matuszek, Tyszkowski, Wójcikowski, Babicz (Serdeczny), Sokołowski, Gandurski, Farganus, Traube, Król, Ziablicki, Ślusarczyk (Dżamalis).