Zalogowanych: 19

klasa okręgowa: Lotnik bez formy remisuje z Kwisą

Czwartek, 18 kwietnia 2013, 0:00
Aktualizacja: 0:09
Po raz drugi w ciągu czterech dni kibice jeżowskiego Lotnika byli świadkami przeciętnego widowiska, jednak tym razem spotkanie nie zakończyło zwycięstwem gospodarzy. W zaległym meczu 17. kolejki podopieczni Maćka Suchaneckiego zremisowali z Kwisą Świeradów Zdrój 1:1.

Faworytem spotkania był bez wątpienia Lotnik, jednak już w 15. minucie Rojek zaskoczył lobem Maćkowskiego i było 0:1. W kolejnych minutach gospodarze bili głową w mur, ale brakowało klarownych sytuacji pod bramką rywali. Po zmianie stron na boisku pojawił się Kurzelewski, którego obecność przełożyła się na końcowy rezultat. W 74. minucie przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Ostrejko, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, piłkę wyłuskał mu Kurzelewski, a dobitka niemalże otarła się o słupek. Dwie minuty później na akcję indywidualną zdecydował się Jurczyk, wszedł w pole karne i został nieprzepisowo zatrzymany przez Cabałę, za co zawodnik gości otrzymał żółtą kartę. Do "jedenastki" podszedł Kurzelewski i pewnie pokonał golkipera Kwisy. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał na nodze Złocik, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Leszek Kurzelewski ratując swój zespół przed porażką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W następnej kolejce (20/21.IV) Lotnik zagra w Świerzawie z miejscową Pogonią, Piast Dziwiszów zmierzy się na wyjeździe z Jawą Otok, a Mitex Podgórzyn podejmie Piasta Wykroty.

Lotnik Jeżów Sudecki - TKKF Kwisa Świeradów Zdrój 1:1 (0:1)

Lotnik: Maćkowski - Bojanowski, Kierlik, Lis, Pieńkowski, Gajewski, Nogaś, Jurczyk, Kik, Górgul, Suchanecki. Zmiany: Nowiński, Kurzelewski.

TKKF: Król - Chowański, Cabała, Rewers, Michalak, Rojek, Baszak, Marzec, Wojciechów, Złocik, Ostrejko. Zmiany: Mackiewicz, Pele, Stachurski.

Widzów: ok. 50.