Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Jelenia Góra: Lot szybowcem nagrodą za najlepsze zdjęcia

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Fot. użyczone
Ponad 40 uczniów z klas VI-VIII uczestniczyło w konkursie fotograficznym „Zimowe Inspiracje”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Pomysł konkursu powstał kiedy okazało się, że młodzież nie wróci w styczniu do ławek szkolnych. Rada Rodziców postanowiła zaaranżować działania, które zachęciłyby młodych ludzi do aktywności poza domem i bez komputera. A cele konkursu, to: kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci  i młodzieży zainteresowań fotografią. uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii i propagowanie walorów przyrodniczych regionu, w którym żyjemy.

W jury byli: nauczyciele SP nr 8, absolwentka tej szkoły, a obecnie uczennica klasy fotograficznej w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, profesjonalni fotograficy ze środowiska Jeleniogórskiej Strefy Fotografii i Biura Wystaw Artystycznych.

Finał konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się po zniesieniu obostrzeń w Muzeum Karkonoskim - mówi przewodniczący Rady Rodziców przy SP nr 8 Mariusz Synówka. - Tam też będzie miała miejsce pokonkursowa wystawa prac. Ustaliliśmy, że laureatami konkursu zostanie dziesięciu uczniów – nagrodzimy pierwsze trzy miejsca oraz przyznamy siedem wyróżnień. Cała dziesiątka laureatów weźmie udział w warsztatach z zawodowymi fotografikami, które zaplanowane zostały w parku przy Muzeum Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Koordynacją warsztatów zajmie się Janina Hobgarska - znana pasjonatka fotografii, wiceprezes Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Dolnośląski), była dyrektor Biura Wystaw Artystycznych. Fundatorami nagród są m.in.: firma Fotojocker z Galerii Sudeckiej, Gmina Mysłakowice, Towarzystwo Karkonoskie, Rada Rodziców przy SP nr 8 oraz Aeroklub Jeleniogórski i Wyczynowa Szkoła Szybowcowa z Jeżowa Sudeckiego, które ufundowały loty szybowcem nad Jelenią Górą, oczywiście z możliwością wykonania zdjęć z lotu ptaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kompetencje 4.0 – wizja nowej edukacji  

Kiermasz na półkolonie

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Czytaj również

Nowoczesna pracownia

Wiceminister odwiedził jeleniogórskie uczelnie

Z patronem na murach

Odznaczenia dla opozycjonistów

Nowa dyrektorka ZTA

Nagrody wręczone

Oczyszczalnia już po modernizacji  

Manewry strażaków

Uczniowie gościli saperów