Jelenia Góra: Łomot na inaugurację

Sobota, 22 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2007, 22:07
Sudety gromią Olimpię Legnica

W I kolejce rozgrywek II ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra rozgromili na własnym parkiecie Olimpię Legnica 84:44.

Jeleniogórzanie wyszli na parkiet piątką: Krzysztof Samiec, Łukasz Niesobski, Jarosław Wilusz, Mariusz Matczak i Jakub Czech. Mecz rozpoczął się od ich łatwego prowadzenia 11:0 w 7 minucie. Przewaga gospodarzy, którzy znakomicie prezentowali się zwłaszcza w szybkich atakach, inicjowanych po przechwytach stale rosła i po 20 minutach wynosiła już 27 punktów 44:17. Znakomicie prezentowali się Jakub Czech, który dzielił i rządził po oboma koszami, wywołując aplauz jeleniogórskiej publiczności efektownymi wsadami oraz skuteczny z dystansu Krzysztof Samiec.Zespół Olimpii na tle jeleniogórzan prezentował sie jak zlepek przypadkowych graczy, ustępujących gospodarzom warunkami fizycznymi, umiejętnościami technicznymi oraz prezentujących przy tym bardzo słabą skuteczność.

W III kwarcie Sudety prowadziły już nawet 54:19 i gracze podstawowej piątki mogli zająć miejsce na ławce rezerwowych. Po III kwartach Sudety wygrywały 68:30, zaś wynik po końcowej syrenie to 84:44 Śmiało można stwierdzić że gdyby gospodarze do końca grali w podstawowym zestawieniu nie mieli by większych kłopotów z przekroczeniem granicy 100 punktów.

Wyniki innych meczów: AZS Pożnań - Doral Nysa Kłodzko 84:78, KKS Wrocław - AZS Opole 65:67, Spójnia Stargard Szczeciński - AZS OSRiR Kalisz 80:53, Pogoń Prudnik - Basket Pleszew 83:70, UKKS Leszno - AZS Kusy Trójka Szczecin 62:53, MKKS Zabrze - Śląsk II Wrocław - mecz odbędzie się w niedzielę
<b>Sudety Jelenia Góra - Olimpia Legnica 84:44 (15:8, 29:9, 24:13, 16:14)</b>
<b>Sudety:</b> Samiec 21, Czech 19, Terlikowski 13, Chmieliński 12, Abramowicz 4, Wilusz 4, Raczek 3, Klimek 2, Kołodziej 2, Pruszczak 2, Niesobski 2, Matczak.