Kotlina Jeleniogórska: Łomnica górą w derbach

Sobota, 7 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 7 kwietnia 2007, 22:17
Autor: DOB
Milowy krok w kierunku awansu do ligi okręgowej zrobili gracze KS Łomnica, pokonując w derbowym pojedynku Orła Mysłakowice 3:1 (1:0). Bohaterem spotkania był Piotr Aleksiejew.

Napastnik gospodarzy dwoił się i troił: strzelał i wypracowywał kolegom dogodne pozycje do zdobycia goli.

Na pierwszego z nich ponad dwustu kibiców czekało prawie pół godziny. W 29 minucie sędzia podyktował rzut wolny przed polem karnym Orła Mysłakowice. Do piłki podszedł właśnie Aleksiejew i pięknym strzałem obok muru posłał ją do bramki tuż przy słupku. W 42 minucie po strzale głową Aleksiejewa piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką a po dobitce Jana Pietrzykowskiego (także głową), przeszła nad poprzeczką.

Goście pierwszą groźną sytuację przeprowadzili pod koniec pierwszej odsłony. Filip Błaszczyk doszedł do płaskiego dośrodkowania w pole karne, ale jest strzał przeszedł nad bramką.

Nadzieje Orła odżyły w 50 minucie. W zamieszaniu pod bramką Łomnicy jeden z obrońców przypadkowo odbił piłkę ręką, sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Grycki.

Radość gości trwała tylko 10 minut, bo Aleksiejew – znów z rzutu wolnego – dał Łomnicy prowadzenie. Tym razem strzelił płasko po ziemi, czym kompletnie zaskoczył bramkarza rywali.

Chwilę wcześniej boisko opuścił Krystian Pogoda z Orła. Otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę.
Na 3:1 podwyższył w 80 minucie Robert Janaszkiewicz z kilku metrów, wykorzystując niezdecydowanie obrony rywala.

Gospodarze mogli wygrać znacznie wyżej. Pecha miał aktywny Andrzej Gliński. W 57 minucie fatalnie przestrzelił z kilkunastu metrów, a 4 minuty później piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Po tym zwycięstwie KS Łomnica ma już 9 punktów przewagi nad Orłem. Zagrozić w walce o awans mogą mu już tylko Pub Gol Jelenia Góra oraz Zjednoczeni Bolków. Obu tych rywali łomniczanie podejmą u siebie. Prezes Jerzy Cieślik ostrożnie wypowiada się na temat awansu. – Myślimy o tym, ale przede wszystkim chcemy grać jak najlepiej i wygrywać – powiedział. – Dzisiejszy mecz nie był dobry technicznie, ale derby rządzą się swoimi prawami. Na szczęście, obyło się bez złośliwości i brutalnych fauli.

<b>KS Łomnica – Orzeł Mysłakowice 3:1 (1:0)</b>
Bramki: Akejsiejew 2 (29’ i 60’), Janaszkiewicz (80’) oraz Grycki (50’)
<b> Łomnica: </b> Patkowski – Ślusarczyk, Czuba, Kołodziej, Pietrzykowski (88’ Marek), Aleksiejew, Janaszkiewicz, Wryszcz, Śmietana (70’ Berezowski), Gliński, Kubicz.
<b> Orzeł: </b> Szeszko – Pożoga, Pogoda, Szymański, Żołędziejewski (46’ Sielicki), Kamiński, Kraiński, Tarczyński, Błaszczyk (87’ M. Wateha), Grycki, Zieliński (77’ Kondrat).