Zalogowanych: 4

IV-liga piłkarska: Lider za mocny dla Karkonoszy, zwycięstwo Olimpii

Niedziela, 1 września 2013, 20:03
Aktualizacja: 20:04
W 5. kolejce piłkarskiej IV–ligi rezerwy Miedzi Legnica odprawiły z kwitkiem jeleniogórskie Karkonosze wygrywając 3:0. W Kowarach miejscowa Olimpia pokonała beniaminka z Bolesławca 2:1.

W spotkaniu w Legnicy oba zespoły poszły na wymianę ciosów, z której zwycięsko wyszła "Miedzianka". Już w pierwszej połowie gospodarze wbili rywalom dwie bramki autorstwa Zielińskiego (20' karny) i Szczepaniaka (27'). Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Kiełpiński i mimo czerwonej kartki dla Zielińskiego w 70' wynik nie uległ zmianie.

Miedź II Legnica - Karkonosze Jelenia Góra 3:0 (2:0)

W meczu rozgrywanym w sobotę na stadonie przy ul. Karkonoskiej w Kowarach miejscowa Olimpia pokonała BKS Bolesławiec 2:1. Do przerwy podopieczni Krzysztofa Kapelana po golach Szujewskiego i Udoda prowadzili 2:0. W końcówce meczu honorowe trafienie dla gości zaliczył Wojciech Glanc.

Olimpia Kowary - BKS Bolesławiec 2:1 (2:0)

W tabeli IV-ligi prowadzi Miedź II Legnica przed KP Brzeg Dolny (obie po 13 punktów). Na najniższym stopniu podium jest LZS Stary Śleszów (10 pkt.). Olimpia Kowary znajduje się na czwartej pozycji (10 pkt.), a Karkonosze Jelenia Góra na 8. miejscu z dorobkiem 7 punktów.

Za tydzień podopieczni Artura Milewskiego podejmą LZS Stary Śleszów, a kowarzanie udadzą się do Szczawna Zdroju na mecz z miejscowym MKS-em.