Zalogowanych: 6

Region: Lider utrzymał formę

Poniedziałek, 25 marca 2019, 19:37
Aktualizacja: 19:42
Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki spędzili przerwę zimową na fotelu lidera klasy okręgowej i w pierwszym wiosennym starciu o punkty wybrali się do Radzimowa na mecz z miejscowym Cosmosem. Po pełnym emocji spotkaniu podopieczni Artura Milewskiego zdobyli komplet punktów, ale łatwo nie było...

Goście od początku bombardowali bramkę miejscowych, jednak dopiero w 23. minucie Maciej Górski wykorzystał zagranie od Szymona Szeligi i lobem pokonał golkipera Cosmosu. Jeszcze przed przerwą (między 32. a 37. minutą) Kamil Świątek zapracował na dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną i sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej. W drugiej połowie jeżowianie zdawali się kontrolować przebieg meczu, szczególnie gdy w 69. minucie gola na 0:2 zdobył Maciej Suchanecki. Jak się okazało, dwubramkowe prowadzenie uśpiło czujność lidera i w 77. minucie miejscowi zdobyli gola kontaktowego - autorem trafienia był Paweł Romańczuk. Nerwowa końcówka najbardziej udzieliła się Sławomirowi Szuchalskiego, który za komentowanie decyzji sędziego ujrzał w 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Cosmos kończył mecz w 9. Mimo kilku okazji Lotnik nie dobił rywali i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

W następnej kolejce (31.03, godz. 16:00) Lotnik ponownie zagra na wyjeździe - tym razem w Nowogrodźcu z miejscowym Chrobrym.

Cosmos Radzimów - Lotnik Jeżów Sudecki 1:2 (0:1)

Cosmos: Wolanin - Czarnota, Łamasz (75' M. Świątek), Michalkiewicz (46' Wdowikowski), Gruba, Mazur, Romańczuk, Szuchalski, K. Świątek, Winiarski, Ziomek (80' Janczewski).
Lotnik: Marmurenko - Szeliga (70' Kieć), Wersocki, Górski, Ziomek, Suchanecki, Piwiński, Pelowski, Niemirski (65' Zawadzki), Białkowski, Bereźnicki (60' Palimąka).