Czytających: 10450

Dolny Śląsk: Lider Samiec

Sobota, 24 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 24 lutego 2007, 21:40
Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w XX kolejce II ligi koszykarze KS Sudety Jelenia Góra pokonując Śląsk II Wrocław 77:70.

Sudety przystąpiły do pojedynku z mocnym postanowieniem rewanżu za porażkę z pierwszej rundy, we własnej hali 59:78. Mecz ustawiła wysoko wygrana przez jeleniogórzan pierwsza połowa, po której prowadzili już oni 43:27.

Podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza zaskoczyli gospodarzy znakomitą grą w obronie. Z dobrej strony prezentowali się Jarosław Wilusz i Przemysław Olszewski, którzy dominowali w walce o zbiórki, zwłaszcza pod własną tablicą. W rezultacie jeleniogórzanie zdobywali łatwe punkty z szybkich kontrataków.

Po zmianie stron w grę jeleniogórzan wkradło się nieco niepewności, gdyż kilku ich czołowych graczy miało problemy ze zbyt dużą ilością przewinień i musiało usiąść na ławce rezerwowych. W końcówce meczu ambitnie grający wrocławianie udowodnili że nie ma dla nich beznadziejnych sytuacji i na minutę przed ostania syreną przegrywali już tylko 65:68. Gracze Śląska II próbowali jeszcze odwrócić losy meczu szybkimi faulami, licząc że goście będą się mylić z rzutów wolnych. Niestety dla nich piłka w decydujących momentach trafiała do K. Samca, który bezwzględnie trafiał kolejne osobiste. W ostatniej minucie gry K. Samiec zdobył aż 8 punktów i ostatecznie mecz we Wrocławiu zakończył się zwycięstwem jeleniogórzan 77:70.

Najbardziej doświadczony gracz KS był w pojedynku z wrocławianami prawdziwym liderem drużyny, zdobywając aż 32 punkty, w tym trafiając pięć razy za trzy punkty. – Kluczem do zwycięstwa ze Śląskiem była poukładana gra zespołowa – mówi trener Sudetów Ireneusz Taraszkiewicz. Bałem się nieco czy po ostatniej porażce z Pogonią Ruda Śląska moi gracze zdołają się odbudować psychicznie, jednak we Wrocławiu ponownie byliśmy dobrze rozumiejącym się kolektywem.

<b>Śląsk II Wrocław - Sudety Jelenia Góra 70:77 (17:28, 10:15, 21:13, 22:21)</b>

<b>KK Sudety:</b> Samiec 32, Wilas 13, Matczak 10, Olszewski 8, Wilusz 4, Miłoń 4, Niesobski 4, Kiciński 2, Milancej.