Zalogowanych: 5

I-liga koszykarek: Lider bierze rewanż

Poniedziałek, 26 marca 2012, 0:27
Aktualizacja: 0:28
Nie udało się koszykarkom BasketPro Jelenia Góra po raz drugi pokonać Lidera AZS II Swarzędz. Rywalki wykorzystały atut własnego parkietu pokonując nasze zawodniczki po zaciętym pojedynku 81:77.

W pierwszej kwarcie obie ekipy kilkakrotnie zmieniały się na prowadzeniu, a po 10 minutach minimalnie lepsze były gospodynie wygrywając 18:16. Druga odsłona należała już jednak zdecydowanie do jeleniogórzanek, które prowadzone przez Pawlukiewicz (10 punktów w tej ćwiartce) wygrały tą część gry 24:14 i do przerwy zespół BasketPro prowadził różnicą ośmiu „oczek”. Na początku trzeciej kwarty podopieczne Marcina Markowicza powiększyły swoją przewagę nawet do 11 punktów (48:37), jednak z czasem do głosu coraz wyraźniej zaczęły dochodzić gospodynie. Przed ostatnimi 10 minutami lepsze były cały czas jeleniogórzanki prowadząc 60:55. na 59 sekund przed końcową syreną nasze zawodniczki po dwóch celnych rzutach wolnych Kosalewicz prowadziły 77:75, ale końcówka należała do przeciwniczek, które notując 6-punktową serię wygrały na finiszu 81:77.

Lider AZS II Swarzędz – BasketPro Jelenia Góra 81:77 (18:16, 14:24, 23:20, 26:17)

Lider: Grześczyk (23), Dedio (15), Adamowicz (14), Pietraszek (12), Pacyńska (6), Czuk (4), Ratajczak (4), Lewińska (3)

BasketPro: Kowalczyk (19), Kosalewicz (18), Podgajna (18), Pawlukiewicz (16), Krawczyszyn-Samiec (6), Paradowska, Szczęśniak, Łopatka, Prystrom