Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Jelenia Góra: Lewica zaprasza na film i debatę o prawach kobiet

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 14:51
Aktualizacja: 14:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawiciele Nowej Lewicy zaprosili mieszkańców za pośrednictwem mediów, na wrześniowy pokaz filmu "Siłaczki", a po nim na debatę o prawach kobiet. Zapowiadany jest też przyjazd parlamentarzystów z innych stron Polski.
To film o kobietach, które w 1918 roku wywalczyły prawa wyborcze. Po filmie odbędzie się debata - powiedział Robert Obaz, poseł Nowej Lewicy z Jeleniej Góry.

Wśród uczestników debaty ma być posłanka Katarzyna Ueberhan z Poznania (filozofka, działaczka społeczna, feministka), a także Anita Kucharska-Dziedzic z Zielonej Góry (posłanka, prezeska stowarzyszenia Baba).

Jak podkreślał poseł, po 10 miesiącach od licznych strajków kobiet w Polsce warto porozmawiać jak wyglądają obecnie prawa kobiet w naszym kraju.

Debata na pewno da nowe spojrzenie na prawa kobiet i co za tym idzie - prawa człowieka. Prawo powinno nam dawać możliwości, a nie ograniczać nasze prawa - podkreśliła Lucyna Januszewska, jedna z uczestniczek debaty.
Mam nadzieję, że w 2021 roku nie muszę tłumaczyć na czym polegają prawa kobiet. Wytłumaczę dlaczego jako kobieta w ciągu dnia czuję potrzebę noszenia ze sobą gazu pieprzowego - mówiła Karolina Popera. - Każda z nas ma inny pogląd jak powinny wyglądać prawa kobiet. Myślę, że dzięki tej debacie wszystkie pokolenia będą mogły poznać inne punkty widzenia - dodała Ada Radka.

Pokaz filmu zaplanowano na 9 września br. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa). Zaproszenia są dostępne w biurze poselskim Roberta Obaza przy ul. Klonowica 2/10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uroczyste złote gody

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Czytaj również

Trwa modernizacja wysypiska

Szlaki sporo kosztują

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Naturalnie dla włosów

Wzorowa młodzież

Niemal 100 milionów dla regionu

Dni Muzyki Papieskiej