Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Leśnym zwierzętom pomogą przetrwać zimę

Czwartek, 14 października 2021, 12:20
Autor: Manu
Fot. BM
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze wzięli udział w akcji ekologicznej “Pomóżmy zwierzętom przetrwać trudny okres jesienno–zimowy”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Dzieci zebrały kasztany i żołędzie dla zwierząt z miejscowych lasów i przekazały do najbliższego leśnictwa w Płoszczynie.

Uczniowie klas pierwszych z “Siódemki” zostali także oprowadzeni po ścieżce dydaktycznej, z której dowiedzieli się wielu interesujących ciekawostek dotyczących chronionych gatunków roślin oraz zwierząt.

Obecni na miejscu leśniczy Tomasz Kwaśniak i podleśniczy Jan Misiura ciepło i serdecznie przywitali dzieci oraz przybliżyli im swoją pracę. W niezwykle interesujący sposób przedstawili kwestię dokarmiania różnych populacji. Opowiedzieli o dzikach i wykładaniu im ich ulubionego pokarmu – żołędzi, co znacznie wpływa na zmniejszenie szkód na polach uprawnych. Zapoznali uczniów także z ochroną zwierząt i ogromną rolą leśniczych, którzy mają ogromny wkład pracy w utrzymaniu bardzo zróżnicowanego środowiska naturalnego i stwarzają odpowiednie warunki do bytowania dzikich zwierząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niepodległościowa gra terenowa Norwida

Laboratoria przyszłości

Szkolna uroczystość

Czytaj również

SP 3 na sportowo!

Mikołaj w autobusie MZK

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Żabki w bibliotece

Pojechali na staż

Podwyżki dla starosty i radnych

Spotkanie z uczniami

Nowa (stara) Lewica

Duże zainteresowanie pandemią cenzury