Wrocław: Lekkoatleci z MKL"12" najlepsi na Gimnazjadzie młodzieży

Wtorek, 9 czerwca 2009, 19:37
Aktualizacja: 19:42
Autor: ahawer
Chłopcy z Gimmnazjum nr 3 w Jeleniej Górze okazali się najlepsi spośród wszystkich szkół naszego województwa podczas Finału Dolnośląskiego w Lekkiej Atletyce rozegranego w ramach Gimnazjady Młodzieży.

W punktacji drużynowej jeleniogórzanie zdecydownie pokonali mocne zespoły z Wrocławia, Wałbrzycha, Zgorzelca, Bolesławca, Polkowic, Lwówka Śląskiego. Na najwyższych stopniach podium stawali: Damian Wojciechów (w dal), Kajetan Kąs (2000 m) oraz sztafeta 4x100 m w składzie Michał Antos, Tomasz Kołodziejski, Łukasz Kruczek oraz Damian Wojciechów. Ponadto srebrny medal zdobył Tomasz Kołodziejski w biegu na 110 m ppł Mateusz Łepecki, który uplasował się tuż za Tomkiem (III miejsce) oraz Michał Antos (300 m ppł) - III miejsce.
Wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Ewelina Gibes w biegu na 100 m ppł. oraz startując poza konkursem
wygrała rywalizację na dystansie 300 m ppł.

1.Damian Wojciechów - w dal - 6,23 m - I miejsce, 100 m (poza konkursem) - 11,42 s
2.Kajetan Kąs - 2000 m - 6:10,57 min - I miejsce
3.Ewelina Gibes - 100 m ppł - 15,84 s - II miejsce, 300 m ppł (poza konkursem)- 46,50 s (druga klasa sportowa)
4.Tomasz Kołodziejski - 110 m ppł - 16,11 s - II miejsce (rekord życiowy)
5.Mateusz Łepecki - 110 m ppł - 16,85 s - III miejsce (rekord życiowy)