Czytających: 11816

Wrocław: Lekkoatleci wrócili po wakacyjnej przerwie

Sobota, 6 września 2014, 3:10
Aktualizacja: 3:20
Podczas pierwszych zawodów lekkoatletycznych po wakacyjnej przerwie, przeprowadzonych na stadionie "olimpijskim" we Wrocławiu zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra uzyskali kilka wartościowych wyników.

Adrian Kołodziej zwyciężył w biegu na dystansie 110 m ppł. w kategorii młodzików w czasie - 15,99 s. Julia Gul zajęła w tej samej kategorii wiekowej drugie miejsce w biegu na 100 m ppł. z wynikiem - 16,48 s. Drugie miejsce w rzucie dyskiem w kategorii juniorów młodszych wywalczył Mateusz Szozda z wynikiem 41,97 m. Adrian Kołodziej poprawił rekord życiowy w biegu na 100 z czasem - 12,19 s. Na tym samym dystansie Aleksandra Jaworska uzyskała 13,90 s, a Julia Gul - 13,91 s. W biegu na 300 m zawodniczki MKL "12" uzyskały następujące wyniki: Aleksandra Jaworska - 44,50 s, Marta Stachowiak - 45,78 s, Wioletta Strzemińska - 48,65 s.

Julia Gul i Adrian Kołodziej zakwalifikowali się do reprezentacji młodzików Dolnego Śląska na Międzynarodowy Trójmecz Lekkoatletyczny: Dolny Śląsk - Saksonia - Okręg Liberec, który zostanie przeprowadzony w Zgorzelcu w najbliższą sobotę, 6. września.