Zalogowanych: 25

Mysłakowice: Lechia pewna awansu!

Wtorek, 11 czerwca 2019, 8:15
Aktualizacja: 8:20
Piłkarze piechowickiej Lechii zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. W meczu 25. kolejki jeleniogórskiej A–klasy (grupa I) podopieczni Marcina Ramskiego bez problemów uporali się na wyjeździe z Orłem Mysłakowice aplikując rywalom 4 bramki, zachowując z tyłu czyste konto.

Piechowiczanie czując na plecach oddech kowarskiej Olimpii, nie mogli sobie pozwolić na potknięcie w Mysłakowicach. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol - jego autorem w 27. minucie był Dominik Pietrzykowski. Po zmianie stron przyjezdni mieli dużo łatwiej i zdominowali rywali. W 55. minucie na 0:2 strzelił Jakub Najczuk, w 69. minucie na 0:3 podwyższył Radosław Palewicz, a wynik w 74. minucie ustalił Jakub Najczuk. Ostatecznie Orzeł uległ Lechii 0:4 i po końcowym gwizdku goście mogli otwierać szampany i cieszyć się z awansu do okręgówki.

Orzeł Mysłakowice - Lechia Piechowice 0:4 (0:1)

Orzeł: Glina - Wryszcz, Woźniczka, Golonka (70' Zieliński), Amborski, Dawidczyk, Gurashvili (46' Łukomski), Kafel, Konieczny (75' Jakubowski), Szkudlarek, Szpak.
Lechia: Śmiech - Morański, Misiura, Sobczak (82' Kowalski-Ciepiela), Rzepecki (63' Bukat), Pietrzykowski (70' Szalej), Palewicz (75' Paradowski), Najczuk (75' Woronowicz), Myjak, Mackiewicz, Kwiatkowski.