Zalogowanych: 18

klasa B: Lechia jedną nogą w A–klasie

Niedziela, 27 maja 2012, 17:56
Aktualizacja: 23:56
W niedzielnym spotkaniu klasy B Lechia Piechowice pokonała w Borowicach miejscowy Hottur 4:1. Dzięki wygranej piechowiczanie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek nadal mają 6 punktów przewagi nad Potokiem Karpniki i do pełni szczęścia brakuje im zaledwie punktu.

Zbliża się koniec rozgrywek w jeleniogórskiej B-klasie, w walce o awans piechowicka Lechia ogląda się jeszcze tylko na "rycerzy wiosny", czyli Potok Karpniki. Przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania liderzy znali już wynik z Karpnik, gdzie gospodarze pokonali Bobry 2:1. Z tego powodu nie mogli sobie pozwolić na urwanie punktów, ale pierwszy kwadrans najwyraźniej przespali. Już w 7. minucie pierwsza kontra Hotturu zakończyła się golem autorstwa Grzesika. Po wznowieniu gry od środka boiska gospodarze szybko przejęli piłkę i w tej samej minucie mogli zdobyć kolejnego gola, ale Daniel Bredicki uderzył minimalnie nad poprzeczką. Dziesięć minut później Niemiec po raz drugi wyciągał futbolówkę z siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego - po strzale z dystansu zawodnika Hotturu piłka odbiła się od poprzeczki, a D.Bredicki wpakował ją do bramki z pozycji spalonej. Miejscowi przekonali się na własnej skórze, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, w 19. minucie Kowalski-Ciepiela otrzymał podanie na 17. metrze, obrócił się z piłką i uderzył celnie w długi róg. W 30. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Kandyby, który pokonał Załupkę strzałem z 20 metrów. Strzelec drugiego gola dla Lechii miał kolejną okazję tuż przed przerwą, ale z 7. metrów uderzył bardzo niecelnie.

Po zmianie stron Kandyba ponownie spróbował swoich sił z dystansu, a niskiego wzrostu bramkarz gospodarzy nie miał zbyt wiele do "powiedzenia" przy golu na 1:3. W 61. minucie Tarasiuk nie wykorzystał okazji na gola kontaktowego, a dziesięć minut później było już 1:4, kiedy to Gawlak wykorzystał bierną postawę obrony borowiczan.
Po zwycięstwie w Borowicach Lechia utrzymała 6 punktów przewagi nad Potokiem, z którym spotka się w najbliższej kolejce (3. czerwca) u siebie.

Hottur Borowice - Lechia Piechowice 1:4 (1:2)

Hottur: Załupka - Wawrzyniak, Wojno, Buluk, A.Bredicki, Tarasiuk, Czapiewski, Raj, Grzesik, D.Bredicki, Klimas. Rezerwowi: Lubojański, Sikora, Tarczyński.

Lechia: Niemiec - Tkacz, Myjak, Myszka, Kandyba, Woś, Woronowicz, Mackiewicz, Kowalski-Ciepiela, Sobolewski, R.Kowalski. Rezerwowi: Stefanowicz, Krajewski, Romański, Gawlak, Wasilewski.