Zalogowanych: 22

LDJM: LDJM: Porażka z liderem

Niedziela, 3 listopada 2013, 21:08
Aktualizacja: 21:10
W niedzielne przedpołudnie pogoda nie zachęcała do gry, ale po raz pierwszy w oficjalnym meczu juniorzy młodsi Karkonoszy mieli okazję zaprezentować się kibicom na zmodernizowanym obiekcie przy ul. Złotniczej. Rywal z najwyższej półki, bowiem do Jeleniej Góry w ramach 13. kolejki LDJM przyjechał lider – Śląsk Wrocław.

Od pierwszych minut stroną dyktującą warunki na boisku byli goście, którzy praktycznie nie schodzili z połowy Karkonoszy. W 10. minucie strata w środku boiska mogła zakończyć się fatalnie dla gospodarzy, ale Mariusz Idzik z dystansu trafił w poprzeczkę. Siedem minut później Kubacki dostał piłkę na 11 metr, ale strzelił obok słupka. Po serii ataków przyjezdni dopięli swego w 22. minucie, kiedy to Garłowski wyszedł na czystą pozycję, posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza Karkonoszy i było 0:1. Lider LDJM raz po raz szturmował bramkę gospodarzy, ale doskonale między słupkami spisywał się Kosiński, największy postrach wśród obrońców biało-niebieskich siał strzelec pierwszego gola dla Śląska, ale przed przerwą to miejscowi niespodziewanie strzelili bramkę do szatni. W zamieszaniu w piątce gości przytomnie zachował się Pytel radując swoich kolegów i grupkę kibiców zgromadzonych w Parku Sportowym Złotnicza.
Po zmianie stron wrocławianie szybko zaznaczyli przewagę, bowiem już w 43. minucie niepilnowany na 11 metrze Mariusz Idzik umieścił futbolówkę w siatce. Dwie minuty później zakończył się mecz dla kapitana biało-niebieskich, Wersockiego. Zawodnik Karkonoszy wchodząc wślizgiem nadział się na korki przeskakującego piłkarza Śląska i z raną na twarzy o własnych siłach opuścił boisko. W kolejnych minutach gospodarze odważniej atakowali szukając szansy na wyrównanie. Efektów nie było, za to przyjezdni przypieczętowali zwycięstwo trzecim golem. Ładnym uderzeniem z dystansu w okienko popisał się Kotfas i mecz zakończył się porażką Karkonoszy 1:3.

Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 1:3 (1:1)