Zalogowanych: 3

Kowary: "Łajo" i spółka ustrzelili Sokoła

Niedziela, 26 maja 2013, 0:30
Aktualizacja: Niedziela, 26 maja 2013, 17:15
W sobotnim spotkaniu IV–ligi Olimpia Kowary bez problemu uporała się z Sokołem Wielka Lipa, wygrywając 5:0. Klasycznym hat–trickiem już w pierwszym kwadransie meczu popisał się Szujewski.

Twierdza Kowary nadal nie zdobyta! Beniaminek IV-ligi od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy po kolejny awans. W sobotę (25. maja) zadanie miało być trudniejsze, gdyż do Kowar przyjechała piąta ekipa ligowej tabeli - Sokół Wielka Lipa. Już w 3' goście mieli okazję na objęcie prowadzenia, w dogodnej sytuacji Wójcik przelobował Tryndę, ale piłka nie zmierzała w światło bramki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się 3 minuty później, kiedy to swój koncert rozpoczął popularny Łajo. Napastnik Olimpii dostrzegł wysuniętego bramkarza przyjezdnych i z 25 metrów wpakował piłkę do siatki. W 12' kowarzanin wpisał się na listę strzelców po raz drugi - po wrzutce z autu obrońca gości przedłużył podanie wprost pod nogi Szujewskiego, a ten na 5 metrze przyjął piłkę, obrócił się i strzelił na 2:0. Dwie minuty później Łajo urwał się obrońcy wychodząc do długiego podania i pokonał Bondzę po raz trzeci (potrzebował zaledwie 14 minut od pierwszego gwizdka do ustrzelenia klasycznego hat-tricka). Podłamani piłkarze Sokoła nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony gospodarzy, tego problemu nie mieli podopieczni Marka Siatraka, którzy już w 35' dołożyli kolejne trafienie autorstwa Zatylnego. Do przerwy Olimpia prowadziła 4:0.

Po zmianie stron biało-zieloni nadal stwarzali sobie dogodne sytuacje, gdyby wykorzystali "setki" końcowy rezultat mógł oscylować wokół dwucyfrówki. W 53' Kudyba obronił strzał z rzutu wolnego zagrywając piłkę ręką, a że miało to miejsce w polu karnym, to arbiter bez wahania wskazał na wapno. "Jedenastkę" wykorzystał Udod i było już 5:0. Mimo licznych okazji wynik nie uległ zmianie, Olimpia pokonała Sokoła 5:0 i nadal jest wiceliderem IV-ligi.

Już w najbliższy czwartek (30. maja, godz. 17:00) rozegrana zostanie zaległa 19. kolejka, w której kowarzanie podejmą Pogoń Oleśnicę.

MKS Olimpia Kowary - Sokół Wielka Lipa 5:0 (4:0)

Olimpia: Trynda - Piskórz, Han, Smoczyk, Kuźniewski, Zagrodnik, Milczarek, Zatylny (60' Rudnicki), Liszka (73' Duński), Udod (69' Dregan), Szujewski.

Sokół: Bondza - Tetela (46' Pisklak), Pruchnicki, Tomanik, Chmielewski, Renosik, Bełkowski, Gambal, Kudyba, Szurek (60' Warchoł), Wójcik (50' Rajn).

Żółte kartki: Liszka - Renosik, Gambal, Chmielewski.
Widzów: ok. 200.