ze świata: Kurowska na podium Pucharu Świata!

Środa, 23 grudnia 2009, 9:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 10:00
Autor: ahawer
Najlepsze wyniki od kilkunastu lat zaliczyli zawodnicy klubu MKS Karkonosze sporty zimowe. Małgorzata Kurowska (1.27,897) uplasowała się na trzeciej pozycji w zawodach Pucharu Świata juniorek w saneczkarstwie, które odbyły się w łotewskiej Siguldzie.

Zwody wygrała Austriaczka Mona Wabnigg (1.27,101) przed reprezentantką gospodarzy Elizą Tirumą (1.27,418).
Nie startowały Niemki, które w komplecie zajęły podium w dwóch poprzednich zawodach PŚ, w rosyjskim Paramonowie.

Jedenaste miejsce w Siguldzie zajęła Oktawia Zych, dwunasta była Ewa Kuls, a trzynasta Ewa Pawliszak.

Wśród mężczyzn ósmy był Michał Długosz był ósmy w jedynkach, czternasty był Filip Romański. Zwyciężył Rosjanin Jewgienij Woskriesenski.
W rywalizacji dwójek najlepsi okazali się Włosi Ludwig Rieder i Patrik Rastner. Na ósmej lokacie sklasyfikowani zostali Filip Romański i Jakub Kowalewski.

Trenerem naszych zawodników jest nasz wychowanek, były zawodnik Przemysław Pochłód - obecnie asystent trenera Kadry Polski.