Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Mysłakowice: Kto zbuduje szkolę?

Czwartek, 17 czerwca 2021, 7:03
Autor: WAC
Fot. UG Mysłakowice/wizualizacja
Oferty pięciu firm wpłynęły na ogłoszony przez Urząd Gminy w Mysłakowicach przetarg mający wyłonić wykonawcę budowy pierwszego etapu szkoły podstawowej.

Najkorzystniejszą cenowo ofertę przedstawiła firma Pre – Fabrykat z Miłkowa, która swoją pracę wyceniła na 18 milionów 998 tysięcy złotych. Najdroższą, opiewającą na 24 miliony 887 tysiące złotych, złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano – Konserwatorskie Castellum z Wrocławia. Obecnie trwa weryfikacja dokumentów przetargowych. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest w lipcu, prace budowlane mają ruszyć w sierpniu.

Zakres tego etapu inwestycji obejmuje: wykonanie stanu surowego zamkniętego budynków szkoły i sali gimnastycznej, wykonanie wewnętrznej, podposadzkowej instalacji kanalizacji sanitarnej oraz zewnętrznej instalacji gazowej, a także przyłączy: wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej i zewnętrznych instalacji elektrycznych z wyłączeniem słupów i opraw oświetleniowych.

Optymistyczny wariant budowy szkoły w Mysłakowicach przewiduje realizację inwestycji w latach 2021-2023. Nie wyklucza się jednak wydłużenia tego okresu. Szacuje się, że koszt całkowity zadania wyniesie około 40 mln zł. Połowę tej kwoty samorząd pozyska dzięki wyemitowaniu obligacji komunalnych w kwocie 20 mln zł z okresem spłaty do 2039 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trudny sezon pszczelarzy  

Nowoczesna toaletka – jak ją wybrać i urządzić?

Fragment ulicy Flisaków wkrótce do remontu

Czytaj również

Będzie skwer laborantów

Skok w blok wystartował

Wkrótce kolejne rondo?

Zderzenie czterech samochodów

Tak się nie parkuje

Zaprezentowali Polski Ład

Spotkanie PiS zakłócone

Spotkanie ws. współpracy

Trudna niedziela goprowców