Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Jelenia Góra: Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Środa, 1 grudnia 2021, 6:03
Autor: WAC
Fot. Czytelniczka
Od jakiegoś czasu, ktoś zanieczyszcza strumień płynący w rejonie ulicy Jarzębinowej w Jeleniej Górze – Maciejowej – informuje pani Anna. - Ścieki są na tyle toksyczne, że spowodowały wyginięcie bytujących w tym miejscu raków.
Zanieczyszczenie w strumyku pojawiło się latem ubiegłego roku – opowiada nasza Czytelniczka. - Ścieki płynęły głównie w weekendy. Potem, na jakiś czas sytuacja się poprawiła, jednak ostatnio cuchnąca ciecz ponownie płynie wraz z wodą strumienia. Według naszych obserwacji nieczystości dostają się do cieku wodnego z rejonu osiedla domów na początku Komarna. Ciężko mi określić dokładną lokalizację, gdyż strumień częściowo płynie przez zagrodzone tereny prywatne.

Jak informuje Artur Chmielewski ze straży miejskiej - w ostatnim okresie nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia cieku wodnego w Maciejowej.

Apelujemy, żeby w takich przypadkach reagować na bieżąco i w przypadku zauważenia skażenia wód dzwonić pod nasz numer alarmowy 986 - mówi A. Chmielewski. - Tylko wtedy jest możliwość podjęcia wraz z Wojewódzka Inspekcją Ochrony Środowiska odpowiednich działań oraz pobrania próbek wody co jest podstawą do interwencji oraz ewentualnego ustalenia sprawcy zanieczyszczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Wyłoniono wykonawcę hali serwisowej

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Czytaj również

Anielska wystawa

Doniczką w samochód

Remont strażackich garaży

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei

Posprzątał, ale byle jak

Odpowiedzi Najwyższej Izby Kontroli  

63 lata Karkonoskiego Parku Narodowego

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Bolid na niebie