Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Mysłakowice: Kto dokończy szkołę?

Sobota, 21 maja 2022, 7:00
Autor: WAC
Fot. UG Mysłakowice
Wiele wskazuje, że druga próba wyłonienia wykonawcy drugiego etapu budowy nowej Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach okaże się skuteczna.

Na postępowanie ogłoszone przez Urząd Gminy w Mysłakowicach wpłynęła jedna oferta. Podobnie jak w pierwszym przetargu złożyła ją firma Pre – Fabrykat z Miłkowa. Jest ona wykonawcą trwającego właśnie pierwszego etapu inwestycji. Swoją pracę budowlańcy wycenili na 13 milionów 233 tysiące złotych.

Jako, że zaproponowana cena nieznacznie przekracza kwotę, która zamierzaliśmy przeznaczyć na realizację tego zadania, myślę że jest ona do przyjęcia - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. -Musimy tą sprawę jeszcze przedyskutować i ostateczna decyzję podejmiemy w przyszłym tygodniu.

W pierwszym podejściu przetarg został unieważniony, bo jedyna oferta cenowa, która wpłynęła znacznie przekraczała kwotę jaką dysponuje na realizację tego zadania samorząd Mysłakowic. Firma Pre – Fabrykat z Miłkowa, zaproponowała za swoje usługi 21 milionów 586 tysięcy złotych. Tymczasem samorząd gminy planował wydać na to zadanie 12 milionów 750 tysięcy złotych. W tej sytuacji urzędnicy, zdecydowali o powtórzeniu postępowania przetargowego, ograniczając przy tym zakres objętych nim prac Wśród zadań, które będzie zobowiązany wykonać wybrany wykonawca jest budowa hali sportowej wraz z wyposażeniem, montaż na tym obiekcie instalacji odgromowej i automatycznych rolet przeciwsłonecznych. W skład inwestycji chodzi też wykonanie utwardzeń elastycznych placów zabaw wraz z urządzeniami zabawowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa jazu

Kolejny nadajnik?

Zlot krasnali

Czytaj również

Kolejne wsparcie finansowe dla KANS

Dziurawa Kruszwicka

Kowarskie Stragany z muzyką i zabawą

Klasyki w Jeleniej Górze

Stypendia dla najlepszych

Za nami "Kryształowy Weekend"

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Zawody rowerowe

Ścieki w Kamiennej