Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Jelenia Góra: KSON: Nowy Ład dla emerytów i rencistów

Niedziela, 23 stycznia 2022, 14:50
Autor: KSON
Fot. Archiwum
Za pośrednictwem platformy ZOOM, z częściową obecnością zainteresowanych, w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie poświęcone nowym przepisom podatkowym Polskiego Ładu.

W czasie godzinnej, ożywionej dyskusji zmiany podatkowe omawiała Beata Cichocka, a nowe zasady stosowania ulg rehabilitacyjnych wyjaśniała Beata Grządziel. Obie panie pracują w Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze.

Wiele przepisów nie jest do końca jasnych i będziemy starali się je dokładnie rozpoznawać. Jedno jest pewne, że ci, którzy pobierają świadczenie ZUS i dodatkowo podejmują pracę powinni zrezygnować z wypełnienia dokumentu PIT 2, aby nie zwracać podwójnie zastosowanej ulgi. Zdaniem pani Grządziel oraz zebranych, zmiany w ulgach rehabilitacyjnych są bardziej korzystne dla podatników. To pewnie i efekt wielu postulatów służb skarbowych, ale i organizacji pozarządowych wskazujących na nie życiowość tych przepisów.

Dziś na podstawie tego pierwszego spotkania można stwierdzić, że przepisy dotyczące ulg rehabilitacyjnych są bardziej przyjazne podatnikom – mówi Stanisław Schubert z KSON. - Nie wszystko dzisiaj jest jeszcze jasne i dlatego podobne spotkania odbywać się będą okresowo, a pracownicy urzędu skarbowego dołożą wszelkich starań, aby skomplikowany urzędowy język przepisów przełożyć na język zrozumiały przez wszystkich.

Zwrócono także uwagę na zupełnie inny, niż jeszcze kilka lat temu stosunek pracowników urzędu skarbowego do podatników. Dziś jest on bardziej doradczy, instrukcyjny, niż egzekucyjny.
# Relację ze spotkania można posłuchać w radio KSON - www.radiokson.pl

W spotkaniu w formie hybrydowej udział wzięło ponad 50 osób z miasta i powiatu Jeleniej Góry, a także pojawili się goście z Legnicy, Jawora, Świeżawy i Wrocławia – co potwierdza potrzebę takiej informacyjnej działalności. Uzgodniono także, że szczegółowe dodatkowe pytania dotyczące wpływu Polskiego Ładu na życie emerytów i rencistów od strony podatkowej, można będzie wysyłać na email: biuro@kson.pl do 24 stycznia.

Przedstawimy je specjalistom z ZUS i US – mówi Joanna Zagulska z KSON - celem udzielenia odpowiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto strażaków

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Czytelnik: PKS nas zlekceważył

Czytaj również

Elfy u strażaków

Pojadą inaczej

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Wspólne ćwiczenia

Służby: nie było skażenia wody

Dzień Ślimaka

Najdłuższy most

Książ w rododendronach

Kiedy do wymiany?