Zalogowanych: 27

Polska: KS Wichoś na dziewiątym miejscu w Polsce

Niedziela, 5 lutego 2017, 22:11
Aktualizacja: 22:18
Bardzo dobrze w ostatnim meczu półfinałowego turnieju o Mistrzostwo Polski U–22 spisały się koszykarki KS Wichoś. Jeleniogórzanki nie były faworytem meczu którego stawką było 9. miejsce w Polsce w kategorii juniorek starszych. Nasze przeciwniczki – zawodniczki MUKS Poznań wielokrotnie w przeszłości sięgały po tytuły mistrzyń kraju.

Podopieczne trenera Tomasza Pawlikowskiego od pierwszych minut przejęły inicjatywę i szybko zdobyły kilkunastopunktowe prowadzenie. Pierwszą kwartę wygraliśmy 19:7. Niestety druga odsłona to szybkie odrabianie strat przez poznanianki, które na przerwę zeszły z prowadzeniem 27:24. W trzeciej kwarcie nasze zawodniczki zaczęły grać skutecznie i efektownie na co wpływ miały przechwyty piłki, w których dominowała Magda Dźwilewska (9 przechwytów i 7 asyst - najwyższy eval meczu +24 ). Pod koszami brylowała 17-letnia Aleksandra Lorenz (20 zbiórek). Wkomponowała się w zespół 16-letnia Aleksandra Prokop, która pierwszy raz dostała szansę gry w wyjściowej piątce. Swój udział Ola udokumentowała 8 punktami i dwoma celnymi trafieniami za 3 pkt. Odzyskała skuteczność Natalia Kopiec, która była inicjatorką wielu ataków, sama zdobywając aż 15 punktów. Zwycięstwo KS Wichoś Jelenia Góra nad MUKS-em Poznań stało się faktem. MUKS Poznań zakończył Mistrzostwa Polski na 13. miejscu. Ten wynik KS Wichoś to również punkty do tzw. rankingu stref dla województwa dolnośląskiego. Ranking ten decydować będzie o priorytetach ilości zespołów premiowanych grą w mistrzostwach Polski w przyszłym sezonie.

- Całej drużynie i trenerowi Tomaszowi Pawlikowskiemu należą się słowa uznania i podziękowania za godne reprezentowanie Dolnego Śląska i Jeleniej Góry. Przypomnijmy, że wyjazd sfinansowano z dotacji prezydenta Jeleniej Góry i prezesa Dolnośląskiego Związku Koszykówki we Wrocławiu - mówi prezes klubu Eugeniusz Sroka.

KS Wichoś Jelenia Góra - MUKS Poznań 56:45 (19:7 ,5:20, 22:12, 10:6)

Punkty: Aleksandra Lorenz 16, Natalia Kopiec 15, Magdalena Dźwilewska 14, Aleksandra Prokop 8, Sandra Lewkowicz 3, Wiktoria Łozowiecka, Jagoda Kuduk, Katarzyna Sławińska, Marika Kowalczyk. Trener Tomasz Pawlikowski.