Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Polska: Kryptowaluty – co zrobić przed rozpoczęciem handlu?

Poniedziałek, 18 października 2021, 12:14
Aktualizacja: 12:23
Autor: ts
Fot. ts
Kryptowaluty dają szansę na wysokie zyski, jednak szybkie pomnożenie funduszy udaje się tylko nielicznym. Jak rozpocząć przygodę z rynkiem cyfrowych monet?

Kryptowaluty dają szansę na wysokie zyski, jednak szybkie pomnożenie funduszy udaje się tylko nielicznym. Mało stabilny rynek wymaga odpowiednich przygotowań i dostępu do rzetelnych źródeł informacji. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z rynkiem kryptowalut? W tym artykule dowiesz się, jakie kroki podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Jak się przygotować?
Przed rozpoczęciem handlu powinieneś zdobyć jak największą wiedzę na temat rynku kryptowalut. Na bieżąco sprawdzaj wiadomości rynkowe oraz notowania. Oprócz tego upewnij się z jakim ryzykiem masz do czynienia i jaki kapitał chcesz zainwestować. W kolejnym etapie należy poszukać giełdy oraz bezpiecznego portfela kryptograficznego.

Gdzie szukać informacji na temat kryptowalut?
Inwestorzy często kierują się intuicją i inwestują w nowe waluty cyfrowe bez wcześniejszego sprawdzenia informacji. Niewiedza może kosztować Cię utratę wszystkich funduszy.
Każda kryptowaluta ma białą księgę (white paper), która jest podstawowym źródłem informacji na jej temat. Dokument zawiera dane o projekcie, planach rozwoju oraz celach technologicznych. Zachęcamy Cię do dokładnego zapoznania się z informacjami technicznymi. Jednocześnie miej na uwadze, że masz do czynienia z marketingową prezentacją projektu. Przyjrzyj się wizji projektu oraz wyjaśnieniom działań. Decyduj się wyłącznie na projekty, które wskazują na wiarygodność i doświadczenie zespołu.
Dobrym pomysłem jest dołączenie do różnych czatów dyskusyjnych, gdzie traderzy wymieniają się cennymi informacjami na temat projektów. Wśród entuzjastów kryptowalut jednym z najpopularniejszych kanałów informacji jest Twitter. Dzięki niemu możesz szybko uzyskać ważne informacje o walucie. Jeśli widzisz duże zainteresowanie i polubienia dotyczące danego projektu, jest to sygnał, że waluta może odnieść sukces w przyszłości.

Jaką giełdę kryptowalut wybrać?
Kryptogiełdy to miejsce, gdzie możesz nabyć i sprzedać cyfrowe waluty. Możesz zakupić monety z giełdy lub bezpośrednio od jednego ze sprzedawców. Zanim wybierzesz odpowiednie miejsce, powinieneś poczytać opinie innych inwestorów na forach internetowych. Możesz zadawać tam pytania i szybko poznać plusy i minusy korzystania z każdej giełdy.
Zwróć uwagę na opłaty, które muszą ponieść użytkownicy giełdy. Porównaj ofertę przynajmniej kilku giełd i sprawdź opłaty na transakcję, wypłatę z konta, wpłatę depozytu itd. Kryptogiełdy mogą również różnić się wysokością kursów, dostępem do narzędzi i informacji oraz formą weryfikacji tożsamości.
Poszukaj giełdy, która posiada licencję i działa zgodnie z prawem. Dostawca powinien przestrzegać najlepszych praktyk, przepisów UE oraz standardów branżowych. Zwróć uwagę na zabezpieczenia, które zapewnia platforma. Giełda powinna zapewniać dostęp do wielu popularnych kryptowalut oraz oferować różne metody płatności.

Jaki portfel kryptograficzny wybrać?
Wybór odpowiedniego portfela jest kluczowy dla bezpieczeństwa Twoich aktywów. Portfele na giełdach mogą nie zapewnić wystarczającej ochrony. Hakerzy często atakują takie miejsca, dlatego warto dokładnie zastanowić się, gdzie bezpiecznie przechowywać swoje monety.

Waluty cyfrowe są częścią sieci blockchain, dlatego nie możesz kupić ich w formie fizycznej. Po nabyciu waluty otrzymujesz prywatny klucz (ciąg znaków), który daje pełny dostęp do kryptowaluty. Zastanawiasz się jak wypłacić cyfrowe monety? Wskazówki znajdziesz pod adresem https://monitorfx.pl/kryptowaluty/bitcoin-jak-wyplacic/.
Pamiętaj, że w przypadku utraty kluczy, masz niewielkie szanse na odzyskanie monet. Nieuprawniona osoba uzyskuje pełną kontrolę nad Twoimi funduszami. Żadna instytucja nie sprawuje kontroli nad rynkiem kryptowalut, dlatego nie możesz zgłosić kradzieży swoich funduszy.

Największe bezpieczeństwo zapewniają portfele sprzętowe i papierowe, które działają w trybie offline. Rozwiązanie jest łatwe w użytkowaniu, ale urządzenia kosztują około kilkuset złotych. Portfele online pozostają cały czas połączone z siecią dlatego wymagają większej ostrożności od inwestora. Zalecamy przechowywanie na nich wyłącznie niewielkich sum i ustawienie silnych haseł oraz dodatkowych zabezpieczeń.

Ile pieniędzy przeznaczyć na inwestycje?
Zastanawiasz się ile pieniędzy zainwestować w kryptowaluty? Kluczowa zasada każdego tradera to inwestowanie takich kwot, które możesz stracić bez narażania się na trudną sytuację finansową. Nigdy nie inwestuj ostatnich środków na koncie ani nie bierz kredytu na kupno kryptowalut. Najlepiej kupować monety za zaoszczędzone wcześniej pieniądze.
Rynek kryptowalut jest wysoce niestabilny i najrozsądniej przygotować się na najczarniejsze scenariusze. Chcesz zadbać o jeszcze większe bezpieczeństwo? Warto podzielić swój kapitał na kilka części i zainwestować w kilka opcji. Dywersyfikacja portfela pozwala zabezpieczyć się przed utratą wszystkich funduszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Mikołaj w autobusie MZK

Będą utrudnienia

Czytaj również

Mikołajkowe atrakcje

Pożar domu w Miłkowie

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Na pikniku regionalnie, społecznie i z pasją

Będzie mocno wiało

Medycy wrócili z Tanzanii

Olimpiada dla młodych ekologów w powiecie

Zabawy mikołajkowe z TKKF Milanos

Teraz będzie asfalt