Jelenia Góra: Kry–cha Chadży zapewnia sobie zwycięstwo w lidze.

Poniedziałek, 19 stycznia 2009, 21:47
Aktualizacja: Środa, 21 stycznia 2009, 0:46
Autor: Mateusz Banaszak
Już wszystko jasne. Mamy zwycięzcę w I lidze futsalu. Kry–cha mimo, że przegrała swój pojedynek na kolejkę przed końcem została mistrzem ligi.

Już wiemy kto zostanie zwycieżcą I Ligi. Mimo, że Krycha dzisiaj nie wygrała, wykorzystała potknięcie Kolegium Karkonoskiego, które po zaciętym boju tylko zremisowało z Restauracją „ U Ducha Gór”

Przedostatnia kolejka ligi futsalu rozpoczęła się od spotkania lidera Kry-chy i trzeciej w tabeli pizzerii Carlitos. Naprzeciw siebie stanęli klubowi znajomi z boiska. W Pizzerii zagrali miedzy innymi Łukasz Kowalski, Paweł Walczak i Tobiasz Kuźniewski z Karkonoszy oraz Artur Seta z Piasta Dziwiszów, a po drugiej stronie Leszek Kurzelewski, Maciej Wojtas, Tomasz Ciepiela i Tomasz Walczak z Pub Gola. Mecz stał na wysokim poziomie, prowadzony w szybkim tempie - obfitował w ciekawe zagrania. Kry-cha z niepozornej akcji już w pierwszej minucie objęła prowadzenie. Mecz z minuty na minutę się rozkręcał, na parkiecie mogliśmy obserwować świetną grę zawodników Karkonoszy, którzy mimo, że na co dzień grają w jednym zespole potrafili ze sobą rywalizować. Pizzeria zdołała wyrównać w tej części gry, a na 53 sekundy przed końcem po skutecznym rzucie karnym wyszła na prowadzenie 2:1.

Druga połowa należała już tylko do Pizzerii Carlitos. Już trzy minuty po wznowieniu Tomasza Ciepielę pokonał Waldemar Wryszcz. Piłka po stronie Pizzerii „chodziła jak po sznurku” piłkarze grali bardzo zespołowo przeprowadzając wiele akcji skrzydłami. Chwilę później było już 4:1 po akcji klubowych kolegów Łukasza Kowalskiego i Tomasza Walczaka. W końcówce Kry-cha próbowała ratować wynik i na sześć minut przed końcem przegrywała zaledwie 3:5, ale Pizzeria wykazała się doświadczeniem i opanowaniem i powiększając swoją przewagę odniosła cenne zwycięstwo.

W drugim meczu wiadome było, że jeśli studenci KK chcą myśleć o walce o pierwsze miejsce w lidze muszą wygrać z drużyną "Restauracji U Ducha Gór". Rozpoczęło się fantastycznie dla studentów, którzy już na początku po strzale Marka Michalkiewicza prowadzili 1:0. Później inicjatywę przejęli zawodnicy z Karpacza, którzy po dwóch zdobytych bramkach prowadzili 2:1. W końcówce Kolegium po serii zmarnowanych sytuacji za sprawą Daniela Kotarby zdołali wyrównać i mecz zaczynał się na nowo. Druga połowa na długo zapisze się w pamięci studentów KK, którzy stracili zwycięstwo i szanse na walkę o pierwsze miejsce w tabeli w ostatnich sekundach meczu. Mimo prowadzenia 3:2 studenci nie byli w stanie dowieźć zwycięstwa do końca, w ostatniej minucie meczu do bramki KK trafił zdobywca hat-tricka Sebastian Szujewski i obydwie drużyny podzieliły się punktami.

Pozostałe wyniki:
Krycha – Chadży – Pizzeria Carlitos 4:6
Restauracja „U Ducha Gór” – Kolegium Karkonoskie 3:3
Uniwersytet Ekonomiczny – JSS Gwardia 5:4
Lambert Auto Komis – Endico 2:3
Jeżów Sudecki – Chojnik Jelenia Góra 3:0 vo (w druzynie Chojnika grał nieuprawniony zawodnik)
Pub Gol Jelenia Góra– KKS I Jelenia Góra 3:3