Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna

Środa, 25 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:10
Autor: kmp

<b>Jelenia Góra, ul. Wojska Polskiego</b>
Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku intensywnych czynności zatrzymali Marcina H. lat 24, Krzysztofa H. lat 25 –obaj mieszkańcy Jeleniej Góry oraz Iwonę B. lat 24 mieszkankę Malonowa , którzy działając wspólnie i w porozumieniu oraz wykorzystując nieuwagę mieszkańca Jeleniej Góry podczas wysiadania z samochodu ukradli mu portfel z pieniędzmi w kwocie 1050 zł, cztery kraty bankomatowe oraz dowód osobisty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia w postaci portfela i jednej karty bankmatowej. Nie odnaleziono pieniędzy oraz dowodu osobistego. Sprawcy zostali osadzeni w PDOZ KMP w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Kowary, ul. Karkonoska</b>
Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach na bazie informacji operacyjnych zatrzymali Przemysława K. lat 21 mieszkańca Kowar, jako sprawcę kradzieży z włamaniem do jednej z altanek przy ul. Karkonoskiej w Kowarach. Sprawca w torbie plastikowej niósł ukradzione mienie w postaci pędzla, brzeszczotów, kranu mosiężnego, pokrywę grila i innych elementów metalowych. Pokrzywdzony mieszkaniec Kowar straty oszacował na kwotę około 330 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

<b>Uciekł z miejsca wypadku..</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach w wyniku pracy operacyjno – śledczej ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, który zaistniał w Bukowcu przy ul. Robotniczej. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.
W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcą tego wypadku był Piotr M. mieszkaniec gminy Łomnicy.
Piotr M. kierując samochodem marki Fiat 126 p na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył lewą stroną pojazdu w drzewo. Sprawca wypadku odjechał, a jedna z uczestniczek wypadku powiadomiła swojego ojca, który poszkodowane kobiety zawiózł do szpitala.
21–letnia mieszkanka tej samej gminy poddana została zabiegowi trepanacji czaszki. Stan poszkodowanej kobiety jest ciężki i zagrażający życiu. Druga pasażerka również 21-letnia kobieta doznała ogólnych potłuczeń.
Piotr M. po wypadku ukrył samochód oraz sam ukrywał się u swojej dziewczyny. Po zatrzymaniu mężczyźnie pobrano krew do badań. Został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Policja i Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wystąpiła do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z wnioskiem o zastosowanie wobec Piotra M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Będzie on odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalają czy wypadek ten spowodował pod wpływem alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza KMP w Jeleniej Górze.

<b>Ukradli piwo.</b>
Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie w wyniku pościgu zatrzymali Adriana H. lat 16 i Radosława M. lat 15 obaj mieszkańcy Szklarskiej Poręby.
Nieletni w nocy z 21 na 22 maja br włamali się do jednej z restauracji w Szklarskiej Porębie, skąd z magazynu ukradli 3 skrzynki z piwem różnego gatunku oraz siatkę bananów. Właścicielka wysokość poniesionych strat oszacowała na kwotę nie mniejszą niż 500 zł. Policjanci odnaleźli w całości ukradzione mienie, które nieletni ukryli w stogu siana około 0,5 km od miejsca zdarzenia.
Policjanci w wyniku pracy z AdrianemH. i Radosławem M. ustalili, że są oni sprawcami kilku innych kradzieży z włamaniem na terenie Szklarskiej Poręby.
Za popełnione czyny nieletni odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Po wykonaniu czynności zostali przekazani rodzicom. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Palił się autobus – zauważyli to policjanci

Msza w intencji strażaków

Złodziej i paser staną przed sądem

Tak nie wolno parkować!

Pamięci poległym

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany

Zajeżdżają trawniki

Na gościnnych występach

Znęcał się nad żoną

Wykorzystał okazję i ukradł utarg – stanie przed sądem

Rozpoczął się proces