Zalogowanych: 6

IV-liga piłkarska: Królowie remisów

Niedziela, 13 października 2013, 21:26
Aktualizacja: 21:30
Piłkarze IV–ligowej Olimpii Kowary zanotowali szósty remis z rzędu tym razem dzieląc się punktami z LZS–em Stary Śleszów. Znacznie lepiej w 11. kolejce IV–ligi dolnośląskiej spisały się jeleniogórskie Karkonosze wygrywając na wyjeździe z Orlą Wąsosz 4:1.

Spotkanie rozgrywane w Starym Śleszowie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 6. minucie. Pół godziny później do wyrównania doprowadził Nowiński, a w 60. minucie na prowadzenie kowarzan wyprowadził Milczarek. Chwilę później czerwoną kartkę obejrzał Zagrodnik i był zmuszony do opuszczenia placu gry, rywale wykorzystali ten fakt doprowadzając do wyrównania. Od 78. minuty Olimpia grała w dziewiątkę po tym jak z boiska wyleciał Bębenek, ale wynik nie uległ już zmianie.

Bardzo pewne trzy punkty dopisali do swojego dorobku zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra. Do przerwy podopieczni Artura Milewskiego prowadzili 2:0 po trafieniach Kowalskiego i Hamowskiego. Po zmianie stron jeleniogórzanie jeszcze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców, a ta sztuka udała się Bednarczykowi i Malarowskiemu. Rywale byli w stanie odpowiedzieć tylko raz odnotowując szóstą porażkę w tym sezonie.

Po jedenastu seriach spotkań na czele tabeli KP Brzeg Dolny (24 pkt.), który wyprzedza Miedź II Legnica (23) i Sokoła Wielka Lipa (22). Karkonosze (20 "oczek") plasują się na czwartym miejscu, Olimpia jest siódma, ale traci do lidera już osiem punktów.