Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 20 stycznia
im. Fabiana, Sebastiana

Polska: Kredyt na dowód: co warto wiedzieć?

Środa, 18 listopada 2020, 12:00
Autor: ts
Fot. ts
Prawda jest taka, że pożyczka bardzo często okazuje się niezbędna w sporej części sytuacji. Interesująca oferta wakacyjna, awaria samochodu, czy zakup lodówki to jedynie góra lodowa chwil, w których nagły zastrzyk gotówki będzie po prostu nieoceniony. W takich momentach warto rozważyć pożyczkę. Co trzeba wiedzieć o kredycie na dowód?

Czy zaciągnięcie kredytu na dowód osobisty jest możliwe?
Jak się można domyślić, kredyt na dowód osobisty to pożyczka, która wydawana jest tylko i wyłącznie na podstawie właśnie tego dokumentu tożsamości. W takim wypadku nie będziemy zmuszeni zaprezentować instytucji pożyczkowej, czy też bankowi zaświadczenia o naszych dochodach. Jedyne co będzie konieczne to wskazanie ich źródła, a w niektórych wypadkach także wysokości. Jak to wygląda w praktyce? Kredytodawca jedyne czego będzie od nas wymagał to złożenia stosownego oświadczenia. To swoistego rodzaju deklaracja, która będzie podstawą do przydzielenia pożyczki ratalnej na dowód. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że za sprawą braku konieczności załatwiania następnych zaświadczeń okres wydania decyzji odnośnie do przyznania pożyczki na raty, jest znacznie krótszy. Czy jednak możemy wziąć pożyczkę na dowód w dowolnej sytuacji? Bardzo dużo zależne jest od banku, na który się zdecydujemy. Dzieje się tak za sprawą tego, że nie każda tego typu instytucja będzie miała w swojej ofercie taką opcję. W związku z tym, zanim postawimy na jeden z banków, warto sprawdzić, czy jest on nam ją w stanie zapewnić.

Co warto wiedzieć na temat kredytu na dowód online?
Pożyczka ratalna na dowód przez internet to niezwykle wygodna propozycja, na którą z roku na rok decyduje się coraz większa liczba osób. W przypadku, gdy oszczędność czasu jest dla nas kluczowa, rozwiązanie to będzie wręcz idealne. Brak konieczności udania się do siedziby banku to wielki komfort, a kredyt na dowód online nie wymaga od nas zbyt wielu zbędnych formalności. Jedyne co musimy zrobić, to wypełnić stosowny wniosek, które znajdziemy na stronie banku, a także podpisać umowę, a pieniądze trafią na nasze konto niekiedy nawet po kilkunastu minutach. Warto sprawdzić aktualne oferty na https://www.bankier.pl/smart/pozyczki-na-raty.

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt na dowód?
Wbrew nazwie, która może nas nieco zmylić, sam dowód po prostu nam nie wystarczy. W większości wypadków będziemy zmuszeni podać we wniosku o pożyczkę dodatkowe dane, które będą niezbędne. Jakie? Poza samym dokumentem tożsamości musimy mieć posiadać jeszcze adres e-mail oraz telefon komórkowy. Ponadto, w przypadku, gdy złożymy wniosek o pożyczkę, to nie obejdziemy się bez konta w banku, na które zostanie wpłacona dana kwota. Warto wspomnieć, że kiedy mamy do czynienia z tak zwanymi chwilówkami, cały proces będzie jeszcze szybszy.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na dowód?
Kredyt na dowód to coś, o co może starać się praktycznie każda osoba mogąca się pochwalić stałymi dochodami. Kluczową rolę odgrywa tutaj systematyczność wpływów na konto bankowe. Należy zaznaczyć, że za takowe niekiedy uważa się również środki uzyskiwane ze świadczeń emerytalnych lub rodzinnych. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że pożyczka na dowód to swoistego rodzaju szansa na pozyskanie pieniędzy dla osób, których historia kredytowa nie należy do najlepszych.

Do jakiej kwoty można zaciągnąć pożyczkę na raty?
W przypadku, gdy mówimy o kredycie na dowód, istnieją pewne ograniczenia co do maksymalnej kwoty. Jest to oczywiście zależne od banku, jednak w większości wypadków taka pożyczka udzielana jest na 1 miesiąc, a jej wysokość zawarta jest w przedziale od 100 do 4000 złotych. Kwota ta może być większa, jednak w takim wypadku bank nas nieco bardziej sprawdzi.

Jak dostać kredyt na dowód?
Jak już wspominaliśmy, cała procedura jest niezwykle prosta i zajmie nam zaledwie kilka chwil. Najczęściej będziemy musieli wejść na stronę banku, złożyć odpowiedni wniosek oraz czekać. W pewnych wypadkach konieczna będzie weryfikacja tożsamości, po której nasza pożyczka zostanie zatwierdzona. Niekiedy pieniądze będziemy mieli na koncie już tego samego dnia, a w innych wypadkach będziemy zmuszeni poczekać kilka dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trzeba się umówić  

Karkonoskie veto

Robert Obaz o "nieudolności" Jerzego Łużniaka  

Zapadlisko na drodze w Łomnicy

Transport na szczepienie

Ewakuacja na Elsnera

Przedsiębiorcy otwierają się od poniedziałku

Posłanka KO: Trybunał Stanu dla rządzących

Przebudują drogę przy Polanie Jakuszyckiej

Kapitalna wiadomość dla turystów i miłośników kolei

Zapowiadają karkonoskie veto

Szczepić się czy nie szczepić – oto jest pytanie