Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Jelenia Góra: KPSW w trosce o przyrodę

Środa, 5 maja 2021, 14:22
Aktualizacja: 14:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Około 40 budek lęgowych pojawi się na terenie kampusu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Władze uczelni doceniają bliskość natury i chcą, by ptaki również czuły się tam dobrze.
To pierwsza tego typu inicjatywa, ale myślę, że będziemy to kontynuować - powiedziała na wstępie Beata Telążka, prorektor KPSW. - Pojawiają się u nas lisy, sarny, dziki, wiewiórki, dokarmiamy koty. To wpływa na nasze środowisko, powinniśmy wspierać ptaki - dodała przedstawicielka uczelni.

W budkach zamontowanych przez pracowników KPSW swoje miejsca mogą znaleźć sikorki, kowaliki, ale będą też budki dla czyżyków, czy wróbli.

Cieszę się, że mogę wspierać tę wspaniałą inicjatywę. Uczelnia ma piękny park, gdzie jest mnóstwo zwierząt - powiedziała Dorota Węglińska, lekarz weterynarii. - Ptaki często wracają w miejsce, w których się urodziły. Pary, które się dobierają na całe życie lub samice - wracają w miejsca, gdzie założyły gniazdo, więc jeśli te budki zostaną zamieszkane - parki będą tu wracać - dodała D. Węglińska.

Jak zapowiada lekarz weterynarii, budki na razie są przesiąknięte zapachem człowieka, więc ptaki muszą się z nimi oswoić i na następną wiosnę zapewne w nich zamieszkają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Modernizacja sieci – zabraknie wody na kilku ulicach

Manewry strażaków

Czytaj również

Podsumowanie programu "Bezpieczny Dolnoślązak"  

Sprzęt zamiast podatku

Nowy wóz dla strażaków

Odznaczenia dla opozycjonistów

Pestka: Razem! Dokąd?

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Biuro WD otwarte Dreźnie  

Zakończone toki cietrzewi – szlaki znowu otwarte

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji