Czytających: 9685

Lubin: KPR zmierzył się z Koreą Południową

Poniedziałek, 23 maja 2016, 21:23
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2016, 20:12
Zgodnie z przewidywaniami, reprezentacja Korei Południowej pokonała KPR Jelenia Góra w towarzyskim spotkaniu rozegranym w poniedziałek, 23 maja w Lubinie. Aspirująca do medalu Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro azjatycka ekipa do przerwy miała duży problem z zespołem ze stolicy Karkonoszy.

Jeleniogórzanki wyszły do meczu nieco spięte klasą rywala, przegrywały w 8. minucie 3:7, ale z każdą minutą prezentowały się coraz lepiej i po 13 minutach było już tylko 7:8. Wyrównany bój toczył się do 25. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 13:15. Końcówka pierwszej połowy należała już do Korei, która wygrała pierwszą część gry różnicą 6 bramek. Po zmianie stron Azjatki podkręciły tempo wykorzystując zmęczenie KPR-u. Ostatecznie nasza ekipa uległa Korei Południowej 21:40.

Do przerwy nasz zespół wcale nie przestraszył się utytułowanego rywala. Czego zabrakło po zmianie stron? - Zdecydowanie siły. W pierwszej połowie grałyśmy super w obronie, ale już w drugiej zabrakło nam sił. Jesteśmy na roztrenowaniu już i to widać było na tym meczu - powiedziała Małgorzata Mączka, dla której było to ostatnie spotkanie w barwach żółto-niebieskich. Zawodniczka KPR-u podpisała tuż przed spotkaniem z Koreankami kontrakt z Zagłębiem Lubin. - Z siostrą byłyśmy nierozłączne przez 23 lata, ale kiedyś musiał nadejść ten czas, żeby się rozdzielić. Za Jelenia Góra także będę tęskniła - jednak byłam tu sporo czasu i zdążyłam się przyzwyczaić do miejsca i ludzi - skomentowała swoje odejście 23-latka z Głogowa.

Korea Południowa – KPR Jelenia Góra 40:21 (19:13)
Korea Płd.:
Yongran Oh, Mira Park - Jinyl Kim 6, Sojeong Yu 6, Eun Bi Lee 5, Sumin Choi 4, Yeongsin Nam 4, Hyunji Yoo 2, Ona Kim 2, Haein Sim 1, Miseul Han 1, Jihae Jung 1, Seonhwa Kim 1.
KPR: Martyna Hoffman, Katarzyna Demiańczuk, Agata Pękalska - Anna Mączka 6, Joanna Załoga 4, Małgorzata Mączka 3, Sylwia Jasińska 2, Aleksandra Tomczyk 2, Aleksandra Uzar 1, Aleksandra Oreszczuk 1, Karolina Kanicka 1, Martyna Michalak 1, Ewa Nowicka, Justyna Fijałkowska, Tetiana Bilenia, Oktawia Bielecka.

Koreanki przebywały na zgrupowaniu w Lubinie, wcześniej rozegrały dwa spotkania z miejscowym Zagłębiem pokonując "Miedziowe" 35:20 oraz 37:17.