ul.Złotnicza - Jelenia Góra: KPR remisuje na zakończenie rundy zasadniczej

Sobota, 6 marca 2010, 20:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 marca 2010, 12:05
Autor: arec
Podopieczne Zdzisława Wąsa zremisowały po zaciętym spotkaniu ze Startem Elbląg 23:23. KPR zajął 10 miejsce w rundzie zasadniczej rozgrywek ekstraklasy piłkarek ręcznych i powoli szykuje się do fazy play out.

Mecz KPR-u Jelenia Góra ze Startem Elbląg był bardzo wyrównany i niesłychanie nerwowy. Wynik 23:23 w pełni oddaje to co działo się na boisku. Po prowadzeniu KPR-u w pierwszych minutach spotkania Start zdobył przewagę, którą kontrolował do 22 minuty kiedy wyrównującą bramkę na 9:9 strzela Sabina Kobzar. Końcówka pierwszej połowy to znakomita postawa bramkarki Startu Elbląg. KPR wyprowadzał szybkie kontry po stratach drużyny z Elbląga jednak Agnieszka Kordunowska nie pozwalała piłce wpaść do bramki. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 11:10.

W drugiej połowie gra jeszcze bardziej się zaostrzyła, a w hali przy ulicy Złotniczej zrobiło się bardzo nerwowo po kilku kontrowersyjnych decyzjach arbitrów. Prowadzenie zmieniało się to na korzyść KPR-u, to na korzyść Startu. W końcówce spotkania obydwa zespoły miały problem ze zdobyciem gola. W bramkach znakomicie spisywały się zarówno Agnieszka Kordunowska jak i Martyna Kozłowska. W 57 minucie na prowadzenie 23:22 wyszedł Start jednak minutę później obronę przyjezdnych oszukała Małgorzata Buklarewicz, która nie dała szans Kordunowskiej. W ostatnich sekundach spotkania akcję wyprowadzał KPR jednak jeleniogórzanki zwlekały z oddaniem rzutu, a ostatni strzał Sabiny Kobzar nie trafił w bramkę.

- W naszym zespole nie zagrała druga linia. Wszyscy wiedzą, że Monika Odrowska pierwszy rzut oddaje w lewy róg. Ona zdaje sobie z tego sprawę, ale w meczu przez zdenerwowanie i tak tam rzuca. W końcówce każda z zawodniczek uciekała przed odpowiedzialnością rzutową i tak się stało – powiedział po meczu trener Zdzisław Wąs.

- Jestem zadowolony z tego jednego punktu, myślę, że usatysfakcjonował on obydwa zespoły – dodał trener. Zdzisław Wąs wyróżnił w dzisiejszym spotkaniu grę Małgorzaty Buklarewicz, Joanny Załogi oraz Martyny Kozłowskiej. Przyznał, że w zespole przeciwnym dobrze spisały się Agnieszka Kordunowska i Monika Pełka – Fedak.

Na złe sędziowanie w dzisiejszym meczu zgodnie narzekali trenerzy obydwu zespołów – Poziom sędziowania był skandaliczny – mówił Zdzisław Wąs, przypominając, że ta sama dwójka arbitrów sędziowała w przegranym przez KPR meczu w Kielcach.

Po dzisiejszym remisie KPR powiększył przewagę nad 11 i 12 zespołami w tabeli. KSS Kielce przegrał zgodnie z oczekiwaniem z Zagłębiem Lubin 27:34, a SPR Olkusz doznał wysokiej porażki 18:30 na własnym parkiecie z Łączpolem Gdynia. AZS AWF Wrocław umocnił się na 9 miejscu w tabeli po zwycięstwie nad Politechniką Koszalińską.

KPR Jelenia Góra – Start Elbląg 23:23 (11:10)

KPR: Kozłowska, Szalek, Buklarewicz 5, Kobzar 5, Dąbrowska 4, Kocela 4, Odrowska 3, Załoga 2, Stanisławiszyn