Zalogowanych: 4

Superliga: KPR powalczył z mistrzem Polski

Środa, 13 lutego 2013, 22:06
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2013, 15:42
W środowym spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra przegrał na własnym parkiecie z Vistalem Łączpol Gdynia 32:36.

Jak na mistrza przystało, po klęsce w Hiszpanii gdynianki szybko powstały i dopisały kolejne 2 "oczka" do swojego dorobku w tabeli PGNiG Superligi. Jeleniogórzanki chcąc sprawić niespodziankę i odnieść pierwsze w historii zwycięstwo nad ekipą z Gdyni dobrze weszły w mecz, w 7' prowadziły 5:3, ale wszystkie założenia się posypały i po kilku minutach było już 5:10 i 6:13. Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak nie składały broni i mimo, że w 26' przegrywały 11:18 to na przerwę schodziły przy stanie 15:19.

Po zmianie stron na 16:19 trafiła Załoga, a chwilę później po bramce rewelacyjnej Ani Mączki KPR przegrywał tylko 20:22. Walka była zacięta, ale cały czas minimalną przewagę miały aktualne mistrzynie Polski, jeszcze w 46' na tablicy wyników było 26:28, jednak 10 minut później było praktycznie po meczu kiedy to Vistal prowadził różnicą 7 bramek (28:35). Pewne zwycięstwa gdynianki nieco odpuściły, przez co końcowy rezultat 32:36 nie wygląda najgorzej. Dziewczynom należą się ogromne brawa za walkę, stawiając czoła mistrzyniom napawają kibiców optymizmem przed decydującymi starciami o pierwszą ósemkę po rundzie zasadniczej.

- Powiem szczerze, że liczyłam w dzisiejszym meczu na wygraną. Zdawałyśmy sobie sprawę, że Gdynia ma problem mimo bardzo dobrej kołowej, która doskonale sobie radzi zarówno z moimi zawodniczkami, jak i z sędziami. Ale sama byłam kołową i doskonale wiem na czym polega ten fach, także ogromne gratulacja dla zawodniczki trójmiejskiej. Za mało było bramek zdobytych z kontr - podsumowała trenerka KPR-u Małgorzata Jędrzejczak.

Już w najbliższą sobotę (16.II) o godz. 18:00 KPR zmierzy się w Elblągu ze Startem. W tabeli nasze szczypiornistki zajmują ósmą lokatę z jednym punktem przewagi nad Olimpią Nowy Sącz.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 32:36 (15:19)

KPR: Kozłowska, Szalek - A.Mączka 11, Buklarewicz 8, Załoga 6, Fursewicz 3, Skalska 2, Galińska 1, Żakowska 1, Wiertelak, Figiel, Skoczyńska.

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kulwińska 6, Kalska 6, Mateescu 6, Krnic 5, Koniuszaniec 4, Andrzejewska 4, Petrinja 2, Zych 2, Janiszewska 1, Królikowska, Pawłowska, Kozłowska.