Superliga: KPR powalczył, ale znów poległ

Poniedziałek, 26 października 2015, 16:17
Aktualizacja: 16:25
Kibice śledzący zmagania Vistalu Gdynia z KP–em Jelenia Góra byli niespodziewanie świadkami sporej dawki emocji. Wicemistrzynie Polski w piłce ręcznej kobiet, co prawda dopisały do swojego dorobku dwa punkty, ale starcie z jeleniogórskim outsiderem nie należało do tych z gatunku łatwych.

Mimo sporego dystansu, jaki dzieli obie ekipy w tabeli, podopieczne Alicji Łukasik były w stanie napsuć sporo krwi faworyzowanym gospodyniom. Do przerwy rywalki prowadziły 15:11, a w 38. minucie odskoczyły na 20:13. Zawodniczki ze stolicy Karkonoszy zdołały jednak powalczyć i zbliżyły się na dystans trzech trafień. Na tablicy wyników było 26:23 dla Vistalu, który jednak w końcowych minutach kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie zwyciężając ostatecznie 29:25.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 29:25 (15:11)

KPR: Pękalska, Hoffman - Mączka (8), Jasińska (6), Uzar (4), Nowicka (3), Michalak (3), Grobelska (1), Demiańczuk, Bilenia, Fijałkowska, Kanicka, Bielecka