Jelenia Góra: KPR lepszy od chorzowskiego Ruchu

Sobota, 20 lutego 2010, 20:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lutego 2010, 12:13
Autor: arec
Walczące o utrzymanie w ekstraklasie piłkarki ręczne KPR–u pokonały w hali przy ulicy Złotniczej Ruch Chorzów 32:29.

Mecz KPR-u z Ruchem Chorzów nie układał się dobrze dla jeleniogórzanek. Po wysokim prowadzeniu KPR-u 7:2 na początku spotkania, inicjatywę przejęły zawodniczki ze Śląska. W szybkim czasie doprowadziły do remisu i wyszły na prowadzenie, wykorzystując straty oraz niecelne strzały jeleniogórzanek. Przewaga Ruchu jednak nie była wysoka. KPR znów skutecznie zagrał pod koniec pierwszej połowy kiedy to akcje znakomicie wykańczały Kobzar, Załoga i Odrowska. Na przerwę KPR schodził przegrywając 15:16.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ruch bronił przewagi do 48 minuty, kiedy po rzucie karnym Kobzar wyrównała na 25:25. Od tej pory szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę KPR-u. Ruch zaczął popełniać błędy w ataku. W zespole KPR-u znakomicie akcje po kole ze skrzydeł kończyły Kocela i Załoga. Z drugiej linii celnie rzucały Odrowska i Dąbrowska. Ostatnie minuty spotkania to koncertowa gra jeleniogórskiej bramkarki Martyny Kozłowskiej, która nie pozwalała chorzowiankom na zdobycie bramek wyrównujących. Ostatecznie KPR zwyciężył 32:29.

- Zdobyliśmy dwa punkty po morderczej walce. Myślę, że ten wynik pomoże nam utrzymać się w ekstraklasie. Jestem z dzisiejszego meczu zadowolony – powiedział po spotkaniu trener KPR-u Zdzisław Wąs.

KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 32:29 (15:16)

KPR: Kozłowska, Szalek, Kobzar 10, Odrowska 6, Dąbrowska 5, Załoga 5, Kocela 3, Buklarewicz 2, Stanisławiszyn 1, Rykaczewska