Jelenia Góra: KPR kończy przygodę z Pucharem Polski

Środa, 9 grudnia 2009, 19:58
Aktualizacja: Piątek, 11 grudnia 2009, 12:55
Autor: ahawer
Niestety na dzisiejszym meczu z Ruchem Chorzów zakończyły przygodę z Pucharem Polski piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra. Nasz zespół uległ chorzowiankom 28:29.

Nasze zawodniczki były dziś w lepszej sytuacji niż swoje rywalki, gdyż posiadały atut własnego parkietu.
Podopieczne Zdzisława Wąsa zagrały bardzo ambitnie i walczyły do samego końca, mimo tego, rutyna ślązaczek przeważyła w ostatnich minutach spotkania i KPR zakończył swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski na 1/8 finału.
Przez cały mecz prowadzenie którejś z drużyn było tylko minimalne.
Do przerwy Ruch prowadził 15:14. Jedynie po zmianie stron przewaga gości wzrosła do trzech goli, nasze szczypiornistki jednak się nie poddały i zagrały bardzo ostro w obronie. W 42 minucie gospodynie doprowadziły nawet do remisu, po 18. Chorzowianki, gdy tylko uzyskały trzy bramkową przewagę, nie oddały już przewagi swoim rywalkom do końca spotkania. Ostatecznie Klub Piłki Ręcznej przegrał to spotkanie 28:29.
Najwięcej bramek dla naszego teamu zdobyła Marta Dąbrowska, która powraca do swojej dobrej formy sprzed sezonu.
Martwi kontuzja Moniki Odrowskiej, która skręciła nogę tuż przed meczem. Niebawem jednak przerwa w rozgrywkach, a do nowej rundy nasza podstawowa zawodniczka powinna być już gotowa.

KPR Jelenia Góra – Ruch Chorzów 28:29 (14:15)

KPR: Szalek, Kozłowska -Dąbrowska 8, Kocela 7, Stanisławiszyn 4, Kobzar 4, Załoga 3, Buklarewicz 2, Popielarz, Muras, Świdzińska, Rykaczewska