Czytających: 11328

Wieluń: KPR drugi w Wieluniu

Środa, 17 sierpnia 2011, 12:35
Aktualizacja: 12:36
Przygotowujące się do nowego sezonu zawodniczki KPR–u Jelenia Góra rozegrały kolejne mecze sparingowe. W Wieluniu o Puchar Burmistrza podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zmierzyły się z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski i KGHM Zagłębiem Lubin.

Pierwszy mecz z Piotrcovią jeleniogórzanki wygrały 26:24, lecz mogły pokonać wyżej notowanego rywala bardziej okazale, bowiem piotrkowianki prowadziły wyrównany bój z KPR-em tylko przez pierwsze 30 minut, schodząc na przerwę przy stanie 12:11. Druga odsłona to zdecydowana przewaga jeleniogórzanek. Nasze dziewczyny tego dnia były zdecydowanie lepsze, prowadząc nawet różnicą 6 bramek w 50 minucie. Ostatni fragment tego meczu to szaleńcza pogoń MKS-u, która przyniosła efekt zbliżenia się do KPR-u na 26:24.

W drugim meczu nasze szczypiornistki zmierzyły się z aktualnym mistrzem Polski, czyli Zagłębiem Lubin. Zmęczone zakończonym chwilę wcześniej meczem z Piotrcovią, reprezentantki stolicy Karkonoszy dotrzymywały kroku uczestnikowi Ligi Mistrzyń przez pierwsze 25 minut, gdy na tablicy widniał wynik 12:11 dla Zagłębia. Dalsza część tego pojedynku, to mecz do jednej bramki. Podopieczne Bożeny Karkut grały szybko i zabójczo skutecznie, pokonując KPR 34:21.

KPR Jelenia Góra dzięki zwycięstwu z Piotrcovią, zajął drugie miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Wielunia.