Gdynia: KPR bez szans w Gdyni

Sobota, 4 września 2010, 21:38
Aktualizacja: 21:40
Autor: arec
Od wysokiej porażki z jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego piłkarki ręczne KPR rozpoczęły rywalizację w PGNiG Superlidze. KPR uległ w wyjazdowym spotkaniu Vistalowi Łączpolowi Gdynia 21:41.

Początek spotkania w wykonaniu jeleniogórzanek był obiecujący. Po 5 minutach KPR prowadził 4:2. Gospodynie zdołały jednak wyrównać i przez kolejne minuty toczyła się wyrównana walka bramka za bramkę.

Z czasem jednak Vistal wyszedł na prowadzenie, które sukcesywnie powiększał. W 15 minucie było 11:7, a w 28 minucie gdynianki prowadziły już 22:12. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Jerzego Cieplińskiego 24:12.

Po zmianie stron zespół Vistalu kontrolował sytuację na boisku. Trener Ciepliński dokonał kilku zmian, korzystając z bardzo długiej ławki rezerwowych. W tej części gry na parkiecie pojawiła się m.in. Sabina Kobzar, która strzeliła byłym klubowym koleżankom 4 bramki.

Jeleniogórzanki próbowały atakować. Bardzo dobrze jednak w bramce zespołu gdyńskiego spisywała się Małgorzata Sadowska, a zespół z Gdyni odpowiadał skutecznymi kontrami. W efekcie KPR zainaugurował sezon wysoką porażką 21:41.

Warto wspomnieć, że drużyna Vistalu jako cel postawiła sobie wywalczenie tytułu Mistrza Polski. Za założeniami poszły konkretne działania w postaci transferów – m.in. pozyskano najskuteczniejszą zawodniczkę ubiegłego sezonu Sabinę Kobzar.

Jeleniogórzanki z kolei pojechały do Gdyni bez leczących kontuzje Moniki Odrowskiej, Anny Świdzińskiej, Anny Stanisławiszyn, Martyny Popielarz czy Natalii Tórz. Miejmy tylko nadzieję, że podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zdołają podnieść się po dzisiejszej porażce i za tydzień w spotkaniu z Piotrcovią powalczą o korzystny rezultat.

Vistal Łączpol Gdynia – KPR Jelenia Góra 41:21 (24:12)

KPR: Kozłowska, Szalek, Dąbrowska 8, Buklarewicz 5, Fursewicz 4, Kocela 2, Załoga 2, Marceluk, Muras, Konsur, Kubicka, Bułak, Rykaczewska.