Zalogowanych: 15

IV-liga: Kowary zagrały … na remis

Niedziela, 6 kwietnia 2014, 17:37
Aktualizacja: 17:41
Jedenasty remis na swoim koncie zanotowała ekipa Olimpii Kowary, która w 20. kolejce piłkarskiej IV–ligi dolnośląskiej podzieliła się punktami z BKS–em Bolesławiec (1:1). W klasyfikacji remisów na biało–zielonych nie ma mocnych, tyle tylko, że jeśli nic się nie zmieni, z pewnością nie dadzą awansu do III–ligi dolnośląsko–lubuskiej.

Olimpia nie wykorzystała szansy na zbliżenie się do Karkonoszy Jelenia Góra i rezerw Miedzi Legnica, które podzieliły się punktami w bezpośrednim starciu. Pierwsza połowa meczu pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Olimpią Kowary toczyła się pod dyktando gości, co z tego skoro przyjezdni razili nieskutecznością. Dwie doskonałe sytuacje zmarnował Szujewski, w jednej z akcji nie popisał się Chajewski i mimo sporej przewagi Olimpii po pół godzinie gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Kowarzanie zdołali jednak postawić kropkę nad „i” w pierwszej części spotkania. W 37. minucie Błoński nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Udoda, sędzia wskazał na rzut karny, który na gola zamienił Kuźniewski. W drugiej części meczu inicjatywę przejęli ambitnie grający do końca pojedynku gospodarze. Ich starania przyniosły efekt na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to pechowo interweniujący we własnym polu karnym Milczarek zaskoczył swojego bramkarza umieszczając piłkę w siatce.

BKS Bolesławiec - Olimpia Kowary 1:1 (0:1)

BKS: Kowalski, Bryłkowski, Ganczarek (46' M. Błoński), B. Błoński (75' Pietrzak), Dzięgleski, Ziółkowski, Janicki, Bryjak, Bochnia, Żmudziński, Majka

Olimpia: Trynda, Kraiński, Nowiński, Smoczyk, Kuźniewski, Bebenek, Milczarek, Chajewski (60’ Zieliński), Szujewski, Krupa, Udod (75’ Rudnicki)