Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 21 maja
im. Tymoteusza, Wiktora

Kowary: Kowary spłacają długi

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 6:01
Autor: WAC
Fot. MT
Gmina miejska Kowary sukcesywnie pozbywa się swojego zadłużenia związanego z emisją obligacji komunalnych. Według stanu na koniec ubiegłego roku zadłużenie wynosiło 2 miliony złotych. W stosunku do 4 listopada 2018 roku zmniejszyło się więc o 76%, to jest o 6,3 miliona złotych.

W ostatnich dniach grudnia 2021 roku doszło gmina spłaciła obligacje z terminem wykupu w latach 2022 – 2024. Ich łączna kwota wynosi 3 miliony złotych.

Myślę, że jest to wyjątkowe wydarzenie w skali samorządu, bo rzadko kto spłaca obligacje z trzyletnim okresem do przodu - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Podjęliśmy taką decyzję, bo boimy się inflacji, obostrzeń i związanych z tym zawirowań finansowych. Dodatkowo braliśmy pod uwagę też rosnący poziom stóp procentowych. Spłacając wcześniej obligacje nie będziemy musieli płacić od nich odsetek. Dzięki tej operacji Kowary zaoszczędzą około miliona złotych.

Kowary zdecydowały się na emisję obligacji gminnych za kadencji burmistrza Mirosława Góreckiego. Ich wartość wynosiła wtedy 9,9 miliona złotych. Kwota ta została przeznaczona na rewitalizację terenu w centrum miasta, w rejonie ulicy Jagiellończyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto dokończy szkołę?

Młodzież na scenie JCK

Tygiel tradycji

Czytaj również

Świętowali dzień strażaka

77. rocznica w wyjątkowych okolicznościach

Może zabraknąć wody w osiedlu Pod Jeleniami

Smaki i kultura Ukrainy – było pięknie!

Uchodźcy w Jeleniej Górze

Jak pozyskać środki z Unii?  

Niezbędne akcesoria dla naszego kota

Jubileusz "Katolika"

Otwarta Droga Jubileuszowa