Zalogowanych: 3

II liga koszykarek: Koszykarki Wichosia w gazie

Środa, 9 marca 2016, 18:26
Aktualizacja: 18:33
Czwarte z rzędu zwycięstwo odniosły koszykarki II–ligowego KS Wichoś Jelenia Góra. Nasze zawodniczki miały w pamięci pierwszy, niezwykle trudny pojedynek z Bemo AZS Poznań, wygrany dopiero po dogrywce. Bardzo zmotywowane przystąpiły do walki i cel, jakim były 2 punkty osiągnęły!

Od pierwszych minut zawodniczki KS Wichoś grały bardzo skutecznie i na koniec pierwszej połowy schodziły z boiska z 18-punktową przewagą. Wszystkie zawodniczki grały jak w transie. Szczelna obrona spowodowała, że najlepsza z poznanianek z pierwszego meczu -
Karolina Stefanczyk nie miała miejsca i możliwości pokazania swoich umiejętności bowiem była jeleniogórzanka zdobyła zaledwie 5 punktów. W drugiej połowie nasze zawodniczki tylko na moment rozluźniły szyki i zrobiło się 43:31 dla KS Wichoś. Szybko jednak wszystko wróciło do normy i nasze zawodniczki wygrały bardzo zdecydowanie.

Bemo AZS Poznań - KS Wichoś Jelenia Góra 51:69 (11:17, 12:24, 14:12, 14:16)

Punkty: Aleksandra Lorenz 21, Magdalena Dźwilewska 17, Marta Klementowska 9, Monika Paradowska 8, Natalia Kopiec 8, Sandra Lewkowicz 6, Angelika Stefan, Wiktoria Łozowiecka ,Daria Aleksandrowicz.

Kolejny mecz już w niedzielę z Tęczą w Lesznie. Po tym zwycięstwie KS Wichoś niespodziewanie dołączył do czołówki drużyn ubiegających się o awans do I ligi. O kolejności zdecydują ostatnie cztery mecze (trzy w Jeleniej Górze z Lesznem, Polkowicami i Brzegiem oraz jeden - ten najbliższy w Lesznie).