Zalogowanych: 2

I-liga koszykarek: Koszykarki blisko sensacji

Sobota, 19 listopada 2011, 17:31
Aktualizacja: 23:52
Ekipa BasketPro Jelenia Góra była blisko pierwszego zwycięstwa w I–lidze. Po raz pierwszy w tym sezonie kibice zgromadzeni w hali SP 10 przy ul. Morcinka byli świadkami sportowych emocji. Mimo ambitnej walki młodych jeleniogórzanek, zespół Domeny.pl Siemaszka wygrał 64:59.

Kibice, którzy stracili nadzieję na godne występy jeleniogórzanek na I-ligowych parkietach i nie stawili się na meczu 6. kolejki mają czego żałować. Mimo porażki podopieczne Iwony Olesiewicz zaprezentowały się bardzo dobrze. Radowały publiczność ambitną walką i mimo (wciąż) wielu prostych błędów występ przeciwko ekipie Domeny.pl Siemaszka należy uznać za progres, który miejmy nadzieję będzie miał ciąg dalszy w następnych spotkaniach. Sobotni mecz gospodynie rozpoczęły bardzo efektownie. Po rzucie za 3 pkt. Pawlukiewicz w 4. minucie prowadziły 11:2, a następnie 21:10. W drugiej odsłonie do głosu doszły rywalki, które tuż przed przerwą wypracowały 6-punktowe prowadzenie (29:35).

Po zmianie stron przyjezdne odskoczyły na 10 pkt. (33:43 w 25. minucie), ale koszykarki BasketPro pokazały charakter i wygrały trzecią kwartę 16:14. Na początku ostatniej "ćwiartki" jeleniogórzanki doszły do stanu 47:49, ale na więcej rywalki już nie pozwoliły. Ostatecznie Domeny.pl Siemaszka wygrały w Jeleniej Górze 64:59. Po raz kolejny pod koszem bardzo dobrze zaprezentowała się Szczęśniak, która do 22 punktów dołączyła 21 zbiórek (10 w ataku, 11 w obronie).

W tabeli BasketPro nadal okupuje ostatnie miejsce z kompletem porażek, w następnej kolejce (27 listopada godz. 16:00) jeleniogórzanki zagrają w Polkowicach z drugim zespołem CCC.

BasketPro Jelenia Góra – Domeny.Pl Siemaszka 59:64 (21:16, 8:19, 16:14, 14:15)

BasketPro: Szczęśniak 22, Pawlukiewicz 17, Kosalewicz 8, Błaszyk 4, Paradowska 4, Rososińska 4, Łuczak, Kijowska.

Domeny.pl: Krzywoń 12, Czopor 11, Dąbkowska 11, Pasek 7, Hajduk 6, Szołtysek 6, Panek 4, Płazińska 3, Wilk 2, Lelek 2.