Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Końcówka remontu al. Wojska Polskiego

Sobota, 28 maja 2022, 10:37
Aktualizacja: 10:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zgodnie z aneksem, wykonawca II etapu remontu alei Wojska Polskiego ma czas na roboty budowlane do 6 czerwca, a odbiory mają się odbyć tydzień później. Trwają intensywne prace między ul. Grottgera a Mickiewicza.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: przebudowę odcinka alei Wojska Polskiego o długości ok. 600 metrów od skrzyżowania z ulicą Wolności do okolic skrzyżowania z ul. Matejki, w tym: przebudowę drogi powiatowej, tj. jezdni, skrzyżowań, zjazdów i chodników, budowę dróg rowerowych, remont kanalizacji deszczowej, wprowadzenie stałej organizacji ruchu, montaż elementów małej architektury.

Podczas konferencji prasowej władze Jeleniej Góry odniosły się do niedawnych publikacji o zrywaniu asfaltu ze ścieżki rowerowej.

Ubawiła mnie sytuacja ze zrywaniem asfaltu. Warto, żeby publikujący takie informacje zapytali kierownika budowy, dlaczego to było robione. Warstwa na ścieżce rowerowej nie była dobrze ubita i wykonawca zabezpieczył ją sobie asfaltem, a miał go w nadmiarze, więc zamiast wywieźć - położył z całą świadomością, że to zerwie. Wystarczyło zapytać wykonawcą, dlaczego tak zrobił - tłumaczył Jerzy Łużniak.

Przypomnijmy, wykonawcę udało się wyłonić w trzecim przetargu, a wygrało konsorcjum firm: JPRD i COM-D za cenę 7 937 523,94 zł. Pierwszy etap remontu al. Wojska Polskiego (900 metrów) - z opóźnieniem i poprawkami - zrealizowała firma KAMA za kwotę ponad 12,3 mln zł, więc w sumie 1500 metrów al. Wojska Polskiego kosztuje podatników ponad 20 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dobry samorząd

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Uciekinier w… szałasie

Czytaj również

Ubędzie w mieście azbestu

Ścieki w Kamiennej

Rajd zabytkowych aut

Pojadą inaczej

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Śnieżka w chmurach

Droższe bilety na Wodospad Kamieńczyka

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Sesja Rady Miejskiej z imieninami